В Мукачеві за харчування школярів молодших класів з нового року платитимуть батьки

Згідно з рішенням 69-ої сесії Мукачівської міської ради, учні початкових класів Мукачівської ОТГ з наступного року перейдуть на платне харчування. За їжу школярів з 1 січня 2020-го платитимуть батьки. Прийняття такого рішення викликало шквал обурень у місцевих жителів. Краяни активно обговорюють дії міських обранців у соцмережах.

Згідно з чинним законодавством України (стаття 56 Закону України «Про освіту»), обов’язковим безоплатним харчуванням в закладах загальної середньої освіти забезпечуються тільки діти пільгових категорій. Тому на 69-ій сесії депутати Мукачівської міськради затвердили програму організації безкоштовного харчування дітей пільгових категорій 1-11 класів у закладах освіти Мукачівської ОТГ.

Сума на «пільгове» харчування учнів у закладах освіти Мукачівської міської ОТГ зменшилася з 12 гривень – до 8. Краяни ж гадають, що забезпечити повноцінний обід вартістю 8 гривень неможливо.

Варто додати, що 4 грудня на засіданні виконавчого комітету Мукачева було прийнято рішення «Про встановлення денної грошової норми за харчування дітей у закладах дошкільної освіти Мукачівської міської ОТГ» – з 1 січня вона становитиме 38 гривень. Також цим рішенням встановили і плату за харчування дітей у дитсадках Мукачівської об’єднаної територіальної громади. Так батьки дошкільнят, які відвідують ДНЗ у Мукачеві, оплачуватимуть 80% від встановленої денної грошової норми за харчування, а в селах міської ОТГ (Нове Давидково, Лавки, Нижній Коропець, Павшино, Шенборн, Дерцен) – 50%.

Варто додати, що за якість харчування дітей у школах відповідальний засновник, тобто міські або районні органи виконавчої влади, керівництво об’єднаних територіальних громад – вони закуповують послуги з харчування дітей а також організація, яка виграла тендер на поставку харчових продуктів. Сподіваємося, що, попри всі нововведення, харчування школярів і вихованців Мукачівщини буде якісним і не повторюватимуться інциденти з отруєнням дітей, як це сталося нещодавно в одному з міських ДНЗ.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − one =