У парку Буштина – пташине поповнення: лебеді та качки-мандаринки

В Буштинському парку оселилась пара лебедів та качок породи мандаринки. Придбав їх для місцевого каналу місцевий житель. Каже, його головна мрія – повернути колишню славу парку і зробити затишним місцем для відпочинку місцевих.

Ще наприкінці минулого століття в цьому парку була багато дитячих атракціонів, великий зоопарк, каналом плавали качки та лебеді. Відпочивати сюди приїжджали з усіх околиць. Та з роками усе занепало. Зараз за парком місцева влада доглядає як може, та повернути те,що було колись, вже не так просто. Загорівся цією ідеєю місцевий житель Олександр Михалчич.Тож використовував кожну можливість, щоб парк облагородити. Зараз у нього з`явилась можливість придбати ти та заселити сюди дві пари пернатих. Звідки кошти на такий подарунок селищу, каже, поки таємниця, всьому свій час. Та тішиться, що така можливість з’явилась.

Вік цих лебедів – 4 роки, зазвичай у п’ятирічному віці вони починають заводити потомство, тож цілком можливо, що наступного року у лебединої родини буде поповнення.

Спільними зусиллями громади зробили поруч лавиці , встановили смітники а також побудували для лебедів і дерев`янийбудиночок, щоправда туди вони поки не навідуються. Запускали пернатих у канал також усім селищем. Зараз такому сусідству тішаться як місцеві жителі, так і приїжджі.

З місцевими качками лебеді не сваряться, до слова, у тих нещодавно з’явилось потомство, тож зараз можна побачити зграйку каченят з мамою на чолі. А от качки-андаринки поки що ховаються від людей. Біля острівка, де лебеді проводять багато часу, встановили камери відеонагляду, щоб їх захистити.

Годує птахів Олександр завжди сам, та просить не кидати лебедям хліб, адже від нього вони можуть загинути. Сподівається вже наступного року лебедина родина поповниться. Тим часом вже розмірковує, що ще може зробити для місцевого парку, просить також долучитись і усіх набайдужих відновити колишню його славу.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − nine =