На Мукачівщині знаходиться одна з найбільших в Україні плантацій лохини

У Закарпатській області знаходиться одна з найбільших плантацій лохини в Україні. На 80 гектарах землі щодня працює понад 200 людей.

Працівники плантації розповідають: для них – це не робота, а просто своєрідний спосіб провести літні канікули, який не тільки дозволяє відволіктися від рутинних буднів, а ще й на додачу непогано підзаробити.

На перший погляд робота зовсім не важка. Так кажуть і самі працівники. Незручності додає хіба що спека, яка цього літа на Закарпатті й справді пекельна. Однак, коли позначки термометрів досягають 30 градусів, на сонці довго не працюють. Кожен може відпочити, коли бажає, охолодитися в спеціально об лаштованих альтанках, втамувати спрагу та поїсти. Також щодня на підприємстві працює медичний працівник.

Головний агроном плантації Борис Смоляр розповідає: хоч лохина – ягода невибаглива, однак її вирощення не обходиться спеціально створеного мікроклімату. Додає, закарпатці – народ дуже працьовитий. Саме через їхню любов до роботи інколи вдавалося зібрати близько 10 тон лохини за день.

Щоб не пошкодити лохину під час збирання, важливо акуратно зняти її з гілки – «в один дотик». Наліт, який залишається на ягодах, вважають так само корисним, як шкірку та м’якоть. Це пробіотики, які захищають ягоду від інфекцій і комах. На виробництві дотримуються стерильних умов, адже мити ягоду не можна. Одразу після збору її відправляють для продажу.

Варто додати, компанія «Блу бері» вже має сертифікат міжнародної якості GlobalGAP, а нещодавно отримала ще сертифікат Халяль, що відкриває можливість експорту закарпатської ягоди в мусульманські країни.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 2 =