Замість ремонту десятків доріг у Мукачеві будують нову – до «Сільверленду»

Якийсь вуличний парадокс відбувається у місті Мукачево. Більшість вулиць знаходиться в жахливому стані та асфальтного покриття не бачили ще з часів їх будівництва.

Натомість чиновники вирішили, що мукачівцям вкрай необхідна ще одна вулиця, Шептицького. Звісно, сенс будувати цей шлях містяни відразу вловили та назвали її «дорога до Сілверленду». Витрати ж на її будівництво становлять більше 20 мн. гривень з міського бюджету. Для порівняння, на відновлення асфальтного покриття усіх інших вулиць міста запланували близько 17 млн. Чи не парадокс?

У мікрорайоні «Бороктелеп» більшість вулиць, кажуть місцеві, взагалі непрохідні. При цьому платників податків у районі вистачає. Заміна труб – річ необхідна, кажуть місцеві, але роботи, які мали тривати декілька днів, затягнулися та створили чимало незручностей. Окрім того, постійно виникають і проблеми з водопостачанням. Так ремонтні роботи в цивілізованому світі вже давно не роблять. Та в їх районі, кажуть місцеві, взагалі до цивілізації далеко. Бо роками чекають на оновлення дорожнього покриття та хоча би який дитячий майданчик. Влада ж міста, в свою чергу, постійно їх запити ігнорує.

Така ж ситуація з вулицями і мікрорайоні «Паланок». Маленьких вуличок, які вже давно пора заасфальтувати, тут дуже багато. Та й до них діла ні кому нема. Серед, здавалося б, хороших новин – ремонт вулиці Небесної сотні, на який її жителі чекали роками. Але й тут не обійшлося без ексцесів. Наприкінці червня в інтернеті з’явилося повідомлення від жителів вулиці: «Накінець-то вулиця Небесної Сотні за 100 років в стані завершення. Велике спасибі мерії м. Мукачева! Всі мешканці вул. Небесної Сотні в шоковому стані від європейських стандартів».

Подивитись, що ж з цією вулицею не так, вирішила і знімальна група «М-Студіо», заразом і порахувати, яких грошових витрат реально потребує її капітальний ремонт. Адже практика показує, що в Мукачеві на яких би об’єктах не йшли ремонтні роботи, без сліду зникають і немалі суми коштів.

Згідно з документами, які редакція «М-Студіо» отримала на запит про капітальні ремонти вулиць міста, то тут його мали зробити ще в 2018 році. Не на камеру прораб бригади, яка наразі веде ремонт на вулиці Небесної сотні, розповів, що довжина вулиці – приблизно 500 метрів, ширина орієнтовно 4 з половиною. Робіт по капітальному ремонту вулиці зроблено вже відсотків на 80, а залишкових коштів ще більше мільйона. Виходить, що 30- 40 метрів дороги, яку ще залишилось зробити коштує саме стільки. І вона буде дуже якісно зроблена і претензій у жителів вулиці не має бути. Бо поки люди не в захваті від ремонту.

Те, що ливневок навіть не було у планах не на камеру знову ж таки підтвердив нам прораб бригади. Він же розповів, що для ремонту використовували не митий щебінь, а щебеневу суміш. Бітум, стверджував, має 5 см. Перевірити це можуть тільки спеціалісти, так само – і чи є під ним подушка, яку кладуть для довшого терміну експлуатації дороги. Та ззовні цей шар асфальту виглядає не дуже переконливо.

Можливо, це і є стратегія мукачівських чиновників – довести людей до відчаю, аби вони не якісний ремонт сприймали як належне. А в той час, поки на одних вулицях люди по 40-50 років чекають на ремонт, а інші повинні задовольнятись неякісним в міськраді, приймають рішення побудувати ще одну вулицю – Шептицького, в мікрорайоні Росвигово. Вона, на думку чиновників, має з’єднати район з трасою та розвантажити інші виїзди з міста. Та мукачівці іншої думки щодо її цільового призначення. В народі її назвали «дорога до Сірверленду». Та й справді, виїжджаючи з цієї вулиці, через кільце потрапляєш прямісінько до супермаркету. Чи, може, це збіг?

Але й на цьому цікаве не закінчується. Варто зазначити, що міському бюджету ця вулиця обійдеться приблизно в 21 млн гривень. Фінансовий аналітик Іван Білащинець переконаний: цей ремонт стільки грошей не коштує. Виникає питання, куди подінеться решта суми? Та й взагалі – чи було доцільно будувати дорогу, коли в жахливих умовах живуть чимало мукачівців?

Отже, за нескладними розрахунками можемо підсумувати, що асфальтне покриття на одній вулиці, що має 300 метрів, обійшлося б міському бюджету з усіма максимальними підрахунками в пів мільйона гривень. Візьмемо ті 9-10 мільйонів, що, за нашими підрахунками, заплановані на ремонт дороги, але з якою метою – питання відкрите, бо робота і матеріали обходяться вдвічі дешевше. За цю суму можна б було відремонтували 20 таких вулиць, як, наприклад, у районі «Бороктелеп», а якби вулицю Шептицького взагалі не будували, то новому асфальту могли б радіти жителі аж 40 мукачівських вулиць.

«Дорого обходиться мукачівцям дорога до Сільверленду». Нагадаємо, мережа супермаркетів «Сільверленд» належить родині Мукачівського міського голови, тож, кажуть мукачівці – гроші на дорогу до сімейного магазину є? І час, і можливості її зробити. Чомусь їх нема для інших вулиць. Примітно і те, що у 2018 році на капітальний ремонт вулиць міста Мукачева з міського бюджету було виділено трохи більще 17 млн. гривень, а на будівництво однієї тільки вулиці Шептицького виділили майже 21 млн. Чи не парадокс?

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 3 =