В Ужгороді експерти вказали на недоліки при підготовці президентських змін до Конституції

Зміни до Конституції України від президента обговорили 27 січня в Ужгородському прес-клубі. Експерти вважають, що підготовка до змін Основного закону країни у закритому режимі – це хибний шлях!

Адже успішним реформам мають передувати публічні обговорення з громадськістю та консультації з фахівцями, і у жодному випадку, зміни не можуть бути політичною вигодою. Тому повинні створюватися майданчики для конструктивного діалогу з місцевими громадами у всіх регіонах країни, на зразок форумів.

Президент України Володимир Зеленський наприкінці 2019 року ініціював 7 законопроєктів про зміни до Конституції. Конституційний суд дав позитивний висновок щодо чотирьох, але два – з певними застереженнями: «Про народовладдя» і «Про скорочення народних депутатів до 300». Інші два законопроєкти, на які дав «добро» Конституційний суд, 14 січня 2020 року Верховна Рада України вже схвалила.

Експерти вважають, що зміни до конституції відбуваються у закритому режимі без широкої експертної, наукової дискусії та обговорення з громадськістю, без концепції, куди має рухатися суспільство. І це хибний шлях для суспільства.

І вже маємо приклад, як закритий режим призводить до фальш-стартів реформ. До прикладу, найбільш провальна з них – це децентралізація влади, адже спроможного самоврядування в країні досі немає. Врешті, люди мають знати, чому потрібні певні зміни, повинні бачити концепцію, куди рухається суспільство. Тому публічні обговорення з громадськість і консультації з фахівцями мають передувати змінам Конституції!

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + seventeen =