Закарпатську обласну лікарню забезпечать обладнанням для новонароджених

Закарпатська обласна дитяча лікарня буде забезпечена сучасним європейським обладнанням для новонароджених у ході реалізації чергового проєкту транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна, що носить назву «Intensive care for future» – «Невідкладна допомога в імʼя майбутнього». Він направлений на удосконалення надання невідкладної медичної допомоги новонародженим з важкими розладами здоров’я у Карпатському Єврорегіоні України (Закарпатська область) та Румунії (повіт Сату Маре). Днями у конференц-залі Закарпатської ОДЛ відбулася робоча зустріч представників проєкту.

Сума грантового контракту – 1 мільйон євро: 500 тисяч для покращення матеріально-технічної бази відділення реанімації новонароджених Закарпатської ОДЛ, і стільки ж – для неонатологічного відділення лікарні невідкладної допомоги м. Сату-Маре (Румунія). До того ж 10% від грантового внеску має забезпечити країна-учасник: 50 тисяч євро було виділено із Закарпатського обласного бюджету. На цю суму вже навіть закуплено обладнання.

Окрім закупівлі обладнання, проєкт передбачає навчання медичних кадрів обох лікарень-партнерів. Як координатори, так і лікарі сподіваються, що сучасне обладнання сприятиме підвищенню рівня надання медичних послуг важкохворим новонародженим і допоможе врятувати не одне дитяче життя, адже здорові діти – це наше майбутнє.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + eleven =