На Закарпаття можна збудувати 18 нових пунктів пропуску

На Закарпатті вже незабаром можуть з’явитися нові пункти пропуску на кордоні. Існує потреба не тільки в реконструкції, а й розбудові нових КПП. Визначальним і в контексті розбудови став також 2018 рік.

Розроблено та затверджено програму розбудови митної інфраструктури. Згідно з аналізом в рамках програми, в області можна збудувати близько 18 новихпунктів пропуску. Серед них визначили пріоритетні.

Цей населений пункт називають селом між двома країнами. Так склалось історично, після Другої світовоїлінію кордону провели фактично посереднині села. Так виникли Малі Селменці та Велкі Селменці – вже зі словацького боку. Щоб побачити рідню, яка жила за сто метрів, місцевим доводилося їхати до пункту пропуску в Ужгороді, за 15 кілометрів.Та вже у 2005 тут відкрили пішохідний пункт пропуску. Відновлення родинних зв’язків відродило і село. Люди почали займатись підприємництвом, продавати солодощі, спортивний одяг та інші речі біля кордону. Та вже нині мова йде про відкриття ще одного пункту пропуску вже автомобільного, у сусідньому селі Паладь-Комарівці. За словами сільського голови Йосифа Іллара, певні домовленості зі словаками вже є, село ж готове виділити землю для розбудови митної інфрасктутури.

Новий пункт пропуску буде розміщений в кількох кілометрах від пішохідного пункту, однак тут перетинати кордон зможуть автівки до 7.5 тон. Як місцеві жителі, так і гості зі Словаччини таку ініціативу радо підтримують.

Однак відкриття нового пункту – питання не одного дня і навіть року, каже заступник заступник начальника Закарпатської митниці Микола Ясевич. Втім, перші кроки для цього вже зроблені.

Якщо з розбудовою інфраструкутури проблем не мало б виникати, то єдина затримка – поки що через відстуність угоди про контроль у спільному пункті пропуску.

Запланований пункт пропуску має дуже вигідне та зручне розташування і при формуванні логістичної інфраструктури. Та цей пункт пропуску не єдиний перспективний на Закарпатті. Торік було розроблено та затверджено програму розбудови митної інфраструктури. Згідно з аналізом у рамках програми всього можна збудувати близько 18 нових пунктів пропуску. Серед з них – і на кородні з Румунією, а саме: Біла Церква – Сігету. Також серед перспективних пункт пропуску Лубня–Волосате на кордоні з Польшею та Забірдь–Уліч на кордону зі Словачииною. Ще один пункт вже транспортний: Сторожниця – Загорб, Чіерна – Соломоново на кордоні зі Словаччиною та Дийда – Берегдароц та Велика Паладь – Нодьгодош на кордоні з Угорщиною. Ці пункти пропуску могли б розвантажити інші та пришвидшити перетин кордону для подорожувальників. Зі свого ж боку митники пообіцяли робити все можливе для втілення в життя всього запланованого.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 5 =