Дружина Президента побувала в Мукачеві та Сваляві

15 березня дружина Президента України Марина Порошенко здійснила робочу поїздку в Закарпатську область. Під час свого візиту перша леді відвідала інклюзивну загальноосвітню школу №13 у Мукачеві та ознайомилася з роботою Закарпатської обласної дитячої лікарні. У Сваляві дружина Президента побувала в Інклюзивно-ресурсному центрі та у Свалявському центрі замісної ниркової терапії.

Дружина президента здійснила робочу поїздку на Закарпаття. В місті Мукачево перша леді відвідала інклюзивну загальноосвітню школу № 13 в якій у 2018 році за ініціативою фонду Порошенка було створено ресурсну кімнату для учнів з особливими потребами. Наразі за інклюзивною формою навчання тут здобуває освіту 11 дітей.

За кожною дитиною, яка навчається на інклюзивній формі, закріплений асистент, який їй підказує та, якщо потрібно, допомагає. За словами Марини Порошенко, функцію асистента при бажанні можуть виконувати і батьки дитини. Після відповідного навчання.

На сьогодні в майже в двох з половиною сотнях закладів освіти Закарпатської області організоване інклюзивне навчання., де отримують освітні послуги 556 дітей краю. За словами першої леди країни, це у два з половиною рази більше ніж, у 2016 році, коли реформа інклюзивної світи лише стартувала.

Всього по Україні 12 тисяч дітей з особливими потребами у 2018-му змогли сісти за парти разом зі своїми однолітками. Вдалось також створити мережу інклюзивно –ресурсних центрів в різних областях України. Наразі працюють над підвищенням кваліфікації працівників цих центрів.

Вже понад 8 тисяч педагогів з усіх регіонів України пройшли відповідну підготовку. Вони навчились працювати в інклюзивних класах, адаптовувати шкільну програму, складати індивідуальні плани розвитку, а головне, підтримувати особливих дітей та не дати їм зрозуміти, що вони не такі як інші.

У Сваляві дружина президента відвідали Свалявський центр замісної ниркової терапії, в якому щороку надають близько 3 тисяч сеансів гемеодіалізу. Також у ході візиту Марина Порошенко зустрілася з фахівцями та вихованцями Інклюзивно-ресурсного центру, який відкрито в рамках всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості», до якого Закарпаття долучилося у лютому 2018 року. Тут Марина Порошенко також поспілкувалася із матерями дітей, які мають особливі освітні потреби.
Також Перша Леді ознайомилася з роботою Закарпатської обласної дитячої лікарні, яка обслуговує майже 300 тисяч дитячого населення регіону.

Наостанок від керівника обласної дитячої лікарні Марина Порошенко отримала подарунок – книгу, з побажаннями спокою у родині Першої Леді та насамперед у державі.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 2 =