Триває Великий піст. Як правильно його дотримуватися?

Великий піст — центральний піст в християнстві, дотримання якого готує тіло і душу віруючого до головного свята церковного календаря – Великодня, Світлого Христового воскресіння. Цього року він починається з 11 березня і триватиме до 28 квітня.

Строгий Піст має тривати 7 тижнів – 49 днів, проте у греко-католицькій вірі він триває 36 з половиною днів. Посту мають дотримуватися усі віряни. Виключенням є лише діти до 7 років, вагітні жінки, годуючі мами, та люди похилого віку.

Якщо ви відчуваєте, що не зможете витримати всі дні посту, то греко-католицька церква допускає дотримання посту принаймні по понеділкам, середам та п’ятницям.

Піст – це не лише обмеження в харчуванні, та відмова від вживання деяких продуктів. Більш важливим є піст духовний, який повинен очистити людину від грішних думок і підготувати до зустрічі Великодня — світлого Христового Воскресіння.

Під час посту важливо відмовлятись від поганих звичок (лайки, брехні, ліні) і привчати себе до чогось нового та корисного.

Та важливо пам’ятати, що не можна на себе накладати непосильну ношу, і відмовлятись від багатьох звичок.

Під час посту важливу роль у житті вірян відіграє щира молитва. І як кажуть священослужителі, єдина молитва, яку на прохання апостолів їх навчив сам Ісус Христос, є Отче Наш.

Найбільш строгий та найважчий для вірян останній тиждень перед Великоднем – Страсна Седмиця.

Отже, Великий піст не можна розділяти на тілесний і духовний. Важливо витримати його повністю, і зустріти Воскресіння Ісуса Христа з чистими думками та помислами.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × four =