Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» набрав чинності 20 листопада 2019 року.
Документ передбачає накладення штрафу на водія за порушення правил перевезення дітей в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, вчинене повторно протягом року – 50 неоподатковуваних мінімумів. Проте у законі не вказано, що обов’язково транспортувати малечу в авто треба у автокріслі, можна використовувати й інші засоби безпеки. Але які і де їх взяти – не дуже зрозуміло людям.
Аварія, у яку потрапив 24 листопада уповноважений президента у справах дітей Микола Кулеба зі своїми дітьми, та й чимало інших ДТП за участі неповнолітніх заставляють замислитися про безпеку транспортування малечі у авто. А як закарпатці перевозять малечу у машинах?
20 листопада 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей.
Ціна автокрісла коливається залежно від виробника, якості і комплектації відповідно віку дитини від 700 гривень до шести тисяч. Бувші у використанні – теж коритсуються попитом, адже вони набагато дешевші. Проте у законі не сказано, що обов’язково перевозити дітей у автокріслах
510 гривень за перше і 850 за повторне порушення правил перевезення дітей у автотранспорті – такі штрафні санкції передбачає закон.
Також постає питання, яким чином поліціянти зможуть визначити вік та зріст дитини. Наприклад, якщо дитині більше 12 років, але її зріст менше 145 см, або навпаки, малеча висока, але віком до 12 років, чи взагалі водій підвозить чужу дитину, як себе поводити при зупинці поліціянтом.
Це не єдина колізія у законодавстві. Адже не всі транспортні засоби обладнані пасками безпеки на задніх сидіннях. Також виникає питання, як перевозити дітей у таксі і хто несе відповідальність за забезпечення усіма необхідними засобами транспортування малолітніх.
Аби перевірити, чи можуть забезпечити належне транспортування дітей, телефонуємо у одну із служб ужгородських таксі. Звичайно, усі служби таксі ми не перевіряли, але варто при замовленні уточнити, що ви будете їхати з дітьми.
Поки всі колізії у законодавстві стосовно перевезення дітей у автотранспорті не усунуть, варто скористатися порадами юристів, аби уникнути штрафів.
Проте варто пам’ятати, що батьки несуть відповідальність за своїх дітей, у тому числі й під час їх автотранспортування. Тому мають бути самі перш за все зацікавлені у безпеці своїх чад!