У Горонді Мукачівського району працюють над створенням об’єднаної громади

Громада Горонди в очікуванні ОТГ. Ще з 2017 року голови сільських рад Страбичова і Горонди працюють над створенням майбутньої Горондівської об’єднаної громади, і в кінці червня цього року вони отримали позитивний висновок від голови Закарпатської ОДА.

Але і до часу створення громади Горонда активно розвивалася. Ось, до прикладу, нещодавно з ініціативи сільського голови Івана Туряниці була укладена 4-стороння угода із головами сіл Жнятино, Страбичово і Чомонин на утворення ЦНАПу з центральним офісом у Горонді за програмою «U-LEAD з Європою». Вже зроблена проектно-кошторисна документація на будівництво, яка буде закладена усільський бюджет Горонди 2020-року.

Часто можна почути скарги місцевих і приїжджих до Горонди, щодо жахливого стану центральної вулиці, яка веде до головних інфраструктурних об’єктів – школи, сільської ради, садочку. Вся проблема в тому, що ця ділянка дороги (вулиця Духновича) є частиною автодороги обласного значення Червеньово-Великі Лучки-Гать протяжністю 22 км, іна багаточисленні звернення, за словами голови села, до різних губернаторів ще з 2004 року, були відписки. Їх аргументували тим, що в Закарпатті є безліч доріг, що потребують ремонту, а ці 3 км, що проходять через Горонду не є пріоритетним, бо спочатку робляться дороги до райцентрів. Також сільський голова додав, що йому особисто пообіцяв голова Закарпатської ОДА у 2020 році обстежити цю ділянку дороги і знайти на неї кошти. Натомість бокові вулиці в селі повністю відновлені. Горондівська влада щороку намагається виділити із сільського бюджету кошти на ремонт 1-2 доріг комунального значення.

У рамках процесу децентралізації в Україні відбувається і активне утворення освітніх округів та опорних навчальних закладів, з метою раціонального і ефективного використання ресурсів, адже часто сільські школи є малокомплектними. Однак у Горонді наразі середню освіту здобувають 664 учні, у Страбичові – 450 з гаком, і класи шкіл переповнені. А отже, у майбутній ОТГ будуть 2 ЗНЗ.

Щодо питань ремонту навчальних закладів, то у Горонді і Страбичові їх мали провести чимало: капітальнийремонт покрівлі основного корпусу у Горондівській ЗОШ І-ІІІ ст., майданчик на території школи, і, звичайно, багато разів обговорювані внутрішні вбиральні. Все це мали зробити за фінансування Управління освіти молоді та спорту Мукачівської РДА.

Щодо дошкільного закладу Горонди, то, за словами вачки Любові Бігарій, за 3 роки на балансі Управління освіти ремонти практично не робилися, при потребі щось купити – все лягало на плечі батьків.

Тож громада села покладає великі сподівання на децентралізацію і майбутню об’єднану територіальні громаду, а влада Горонди запевняє, що зробить все для того, щоб Горондівську ОТГ визнали не лише спроможною, а й потужною!

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 5 =