Перша сільська об’єднана громада у Закарпатті представила свої здобутки за чотири роки

Вільховецька ОТГ – перша сільська об’єднана громада у Закарпатті, яка утворилася чотири роки тому. До складу ОТГ увійшли 3 сільські ради і 6 населених пунктів.

Що вдалося зробити за цей час, над реалізацією яких проектів наразі працюють, як дбають про комфорт для 11,5 тисяч мешканців громади та що планують на перспективу – дізнавались журналісти закарпатських ЗМІ під час прес-туру до об’єднаної громади 24 вересня, організованого Закарпатським центром розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Вільховецька об’єднана громада – одна з перших, утворених на Закарпатті. Наразі по праву вважається найуспішнішою. Громада кардинально відрізняється від інших населених пунктів: тут ідеальні дороги, заклади медицини, освіти, центр надання послуг. Такому рівню розвитку сіл, що входять до ОТГ, позаздрять і найбільші міста. Починали ж одними з перших, у 2015-му, і вже наступного року перейшли на прямі міжбюджетні відносини

Перехід на прямі міжбюджетні відносини – це нові виклики, але, каже голова ОТГ Михайло Цірик – з усім справилися. Один з найперших викликів – оплата захищених статей працівникам освіти, медицини, культури – всі повноваження, які від РДА передали на місця.

За час існування відремонтовано близько 11 км доріг загального користування та стільки ж – комунальних. Стратегію розвитку ОТГ, розроблену у співпраці з польськими фахівцями, за участі Урядів Канади і Німеччини. Відповідно до цього документу у громаді розробляють місцеві програми.

У громаді ще до відкриття ЦНАПУ запрацював відділ державної реєстрації, відділ архітектури та містобудування та відділ державного архітектурно-будівельного контролю. ЦНАП Вільховецької ОТГ розпочав роботу з виготовлення закордонних та українських паспортів з початку жовтня 2018 року. Станом на 20 вересня 2019 року у ЦНАПі видано 660 українських та 3600 закордонних паспортів. Причому закордонний паспорт тут можуть оформити не лише мешканці ОТГ.

На облаштування Центру було витрачено 600 тис. грн. з місцевого бюджету, але ці витрати вже окупаються, але головне, що громадяни отримують послуги на місці – хваляться громаді. Після того, як ЦНАП буде укомплектовано необхідним інвентарем, а це має бути до початку жовтня, відбудеться його офіційне відкриття.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 − three =