Перспективний план територій громад Закарпаття визначить і майбутнє районів області

Схваленню Перспективного плану територій громад Закарпатської області депутатами обласної ради на пленарному засіданні сесії завтра, 26 вересня 2019 року, присвятили прес-конференцію в Ужгороді.

У Центрі розвитку місцевого самоврядування виступили два експерти: власне директор Центру Іван Дем’янчук та консультант з правових питань Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Олег Лукша.

Закарпаття – єдиний регіон країни, де досі не схвалений Перспективний план територій спроможних громад. Документ розробляє і подає на затвердження виключно ОДА після консультацій з органами місцевого самоврядування, експертами та громадськістю.

54 ОТГ – такий проект Перспективного плану розроблений Закарпатською ОДА у 2019 році і буде поданий на затвердження депутатам обласної ради на завтрашню сесію.

Коаліційне об’єднання асоціації органів місцевого самоврядування та неурядових і громадських організацій «Реформи задля гідного життя» звернулася до депутатів обласної ради схвалити проект Перспективного плану у кількості 54 ОТГ, оскільки вважають його зваженим і узгодженим з громадами. А також просять депутатів утриматися від пропозицій змін, які суперечать закону і методиці. Громади можуть оскаржити рішення обласної ради, якщо вважатимуть, що їхні права на добровільне об’єданння порушені.

Поки немає законодавчих вимог, згідно з якими створення ОТГ повинно відбуватися за Перспективним планом, бо діє принцип добровільності. Проте наявність документу уже буде законодавчою нормою для процесів приєднання територіальних громад до уже створених ОТГ чи до міст обласного значення без виборів.

Варто додати, в основу місцевих виборів 2020 року влада планує покласти затверджені і уточнені в областях та остаточно затверджені Кабміном Перспективні плани. За межами ОТГ визначатимуться і межі укрупнених районів, яких у краї буде не більше 4 замість 13. Тож сесія обласної ради 26 вересня обіцяє бути гарячою, але у результаті краяни очікують історичне для Закарпаття рішення.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty + ten =