Новий музей у Перечині присвятили історії однієї вулиці

В Перечині створили новий краєзнавчий музей. Наразі там нараховують трохи менше 300 експонатів. Цікавою є концепція закладу – історія однієї вулиці міста, де проживали представники різних національностей.

Від першої згадки про місто до середини ХХ ст. – саме цей період представлено в краєзнавчому музеї Перечина. Дуже символічною є концепція експозиції «Наша градська» – історія однієї центральної вулиці міста, де компактно проживали італійці, євреї, чехи, угорці, шваби, русини та роми.

Тут і традиційні інтер’єри кімнат, і народний одяг, притаманний тим чи іншим народностям, предмети побуту, знаряддя праці, книги, фото, а також обрядовий інвентар. Наразі в музеї трохи менше 300 експонатів, але їхня кількість постійно зростає.

Окрім історії міста, в експозиції простежується спроба показати приклад мирного і толерантного співіснування представників різних національностей, що проживали і живуть в Перечині. Додамо, що не менш історичною є будівля, в якій розмістили музей.

Краєзнавчий музей відкрили ще в травні, приурочивши до дня міста. У його приміщенні також діє інформаційно-туристичний центр та коворкінг-зона для молоді.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven − four =