Протидію домашньому насильству в Ужгороді обговорювали за участі заступника міністра

Уперше з робочим візитом у Закарпатті перебуває заступник Міністра соціальної політики України Сергій Ніжинський. У рамках візиту в четвер, 16 січня, у сесійній залі Закарпатської ОДА відбулася міжвідомча нарада з питань запобігання та протидії домашньому насильству і протидії торгівлі людьми.

До діалогу долучилися керівники підрозділів з питань соціального захисту населення, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області, очільники підрозділів Головного управління Національної поліції у Закарпатській області, соціальних установ краю, аби спільно напрацювати механізм вирішення проблем у цій сфері.

Домашнє насильство та торгівля людьми – проблема, яка має місце в Україні. А запобігання і протидія їм – одне із пріоритетних завдань суспільства.

Про специфіку Закарпаття у контексті вирішення цих проблем говорили представники соціальних служб. Так, у краї функціонує лише 9 мобільних бригад. Існує потреба у створення таких підрозділів у всіх районах та ОТГ.

Спеціалізованих закладів для притулку осіб, які стали жертвами насильства чи торгівлі людьми, особливо дітей, на Закарпатті немає! Є лише 2 неспеціалізовані заклади і три притулки при громадських і релігійних організаціях. Так само є проблема, де розмістити кривдника.

Трудова експлуатація – у більшості за кордоном, сексуальне рабство, примушування до жебракування, в тому числі й дітей – суспільна проблема, яка вимагає негайного реагування правоохоронців, міграційної і осціальної служб, надання медичної допомоги і реабілітації та підтримки психологів.

Соціальна адаптація нацменшин, а для Закарпаття актуально питання інтерграціїромського населення, адресність допомоги постраждалим, а також робота з громадами у превентивному напрямку – про ці та інші способи попередження і протидії насильству у сім’ї та торгівлі людьми говорили на міжвідомчій нараді.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 2 =