Медична реформа триває. Чого очікувати лікарням, лікарям та пацієнтам?

Втілення медичної реформи на Закарпатті за різними показниками відбувається по-різному. До прикладу, із перетворенням у неприбуткові підприємства – позитив: тільки два медзаклади залишилися нереорганізованими, це Дубівська районна та Солотвинська обласна алергологічна лікарні на Тячівщині. А от щодо щеплення – гірше: 53% – охоплення населення краю, тоді як по Україні показник сягає 75%.

Як розповіла директорка департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизавета Біров, в області ули проблеми з листками непрацездатності, але вже отримали 85 тисяч бланків, які роздані по районах. Стосовно заборгованості із заробітної плати медпрацівникам Єлизавета Біров запевнила: до кінця року її погасять.

З 1 квітня 2020 року, згідно з законом «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», усі медзаклади України мають перейти на нову систему. Чого ж чекати від реформи лікарям, лікарням і пацієнтам краю?

Приклад непоінформованості медиків та місцевих жителів про долю Іршавської лікарні нещодавно призвів до соціальної напруги та акцій протесту і перекриття автошляху Мукачево-Рогатин біля села Сільце.

Один з важливих напрямв реформування медицини – комп’ютеризація мережі. Варто зауважити, кошти надійдуть до медзакладу лише у випадку правильного кодування діагнозу пацієнта.

Без направлення від сімейного лікаря у спеціалізовані медзаклади пацієнтам – зась! 75% населення Закарпаття – уклали договори з сімейними лікарями. Решта – будуть звертатися до фахівців самоплином і за свій кошт. Це не стосується пацієнтів, яких доправлятиме екстрена служба. Вартість послуг поки що не оприлюднена. Як і деякі регуляторні механізми

У зоні ризику щодо забезпечення достатнього рівня послуг і поліклініки. Адже кожне робоче місце лікаря тут має бути комп’ютеризоване, аби мати можливість кодувати діагнози і потім отримати за це кошти.

Програма «Доступні ліки» теж буде продовжуватися і фінансуватися надалі. З 24 грудня цього року почнеться підписання договорів по цій програмі.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × two =