Закарпатці віддають перевагу паперовим грошам

2019 року Нацбанк України ввів в обіг гривневі монети і купюри нового номіналу. Водночас продовжується тенденція вилучення дрібних копійок. З якою ж метою змінюється вигляд української валюти та що зручніше використовувати закарпатцям – монети чи паперові банкноти?

Здебільшого мукачівці надають перевагу паперовим банкнотам. Це і не дивно, адже вони більш об’ємні, а тому і зручніші у використанні, та і врешті-решт їх важче загубити. З введенням гривневих монет паралельно вилучають з обігу дрібні. 1, 2 та 5 копійок вилучені з готівкового обігу України з 1 жовтня 2019 року. Однак, якщо ж у вас залишилися ще такі монети, ви можете без жодних проблем обміняти їх на монети чи банкноти іншого номіналу у відділеннях банків впродовж ще 3-х років.

У Нацбанку також зазначають, що процес зміни вигляду української валюти призведе до більшої економії бюджету, адже дасть змогу державі заощадити близько 1 млрд гривень та збільшить зручність розрахунків. Своє припущення щодо негативного випливупроцесу заміни банкнот висловив фінансовий експерт.

Варто додати, що номінальний ряд гривні найближчим часом сягне найбільш оптимального розміру – 12-ти номіналів. Всього в ньому залишиться 6 номіналів монет: 10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень та 6 номіналів банкнот: 20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × one =