У Хусті до дня міста вперше влаштували напівмарафон

Вперше в історії Хуста відбувся напівмарафон. Це заповітний забіг, до якого готувалися більше півроку, а виношували ідею цілих 2 роки.

Травневий «KhustHalfMarathon» зібрав близько трьох сотень учасників різного віку з різних куточків країни і майже сотню місцевих малюків. І його цілком можна назвати Міжнародним, адже Польща долучилася до України у змаганнях. До слова, вік напівмарафонців: від 13 років до 60+.

Саме завдяки спільним зусиллям всіх небайдужих до здорового способу життя й вдалося заповітне втілити в життя і організувати насправді грандіозне спортивне дійство. Тим самим зробити місту і його жителям гарний подарунок на день народження. Адже 12-го травня, коли відбувся забіг, Хусту виповнилося 929 років.

Перед самісіньким стартом, після розминки, у одних із головних організаторів заходу, які стали й його учасниками, «М-студіо» поцікавилося: що відчувають вони перед тим, як бігти свою, обрану дистанцію.

Тож, напівмарафон, без перебільшень об’єднав сильних духом та витривалих людей. Маршрут протяжністю у понад 21 км став знаковим, адже дав можливість учасникам забігу побачити найвідоміші визначні місця міста. Таким чином, спочатку вони бігли вулицями міста, а далі долили дистанцію по об’їзній.

На місцях привалу учасники могли випити води і відпочити. Без музичного супроводу теж не обійшлося. На одній з таких баз релаксу знімальна група зустріла ще одного напівмарафонця – Хустського міського голову Володимира Кащука. Він хоч і не подолав усі заповідні 21 км і майже 100 метрів, але також долучився особисто і таки має 10 кілометрів забігу на своєму рахунку. Нардеп Валерій Лунченко без фізичної підготовки подолав таку ж дистанцію, а обласний депутат Мирослав Білецький у їх трійці, теж не тренувавшись, став лідером та пробіг усі 15 км.

Кожен учасник, коли фінішував, незалежно від результатів, отримав медалі та заохочувальні подарунки. А переможців і призерів у різних вікових категоріях нагороджували ще й окремо. Абсолютною переможницею напівмарафону серед жінок стала Олеся Дідоводюк, яка пробігла 21 км за 1 годину 25 хвилин. На другому місці – Мирослава Беца, яка справилася з дистанцією за годину 40.

Срібна призерка, як і бронзова, брала участь у багатьох подібних заходах і відповідно на рахунку численні перемоги. До слова, третє місце посіла 63-річна Ольга Стадник і її результат – 1 год 42 хв.

Серед чоловіків першим прибіг Дмитро Дідоводюк, його час – година і 8 хвилин, другим став – Сергій Расчупкін, який всього на одну хвилину прибіг пізніше. На третьому місці з результатом 1 год. 16 – Андрій Ткачук. Щодо дитячих бігових змагань, то їх вік від одного року і до 10-ти. Тут переможених не було і всі, без винятку, отримали нагороди. До речі, усіх учасників «KhustHalfMarathon» частували й традиційною закарпатською стравою – бограчем.

Майже 200 літрів бограчу, а це понад 5 сотень порцій, зварили кухарі. Тож завершилося мега спортивне дійство ще і смачно.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × four =