У Вільховецькій ОТГ діє інклюзивно-ресурсний центр

Одним з ключових завдань діяльності об’єднаної територіальної громади є розвиток освіти. Сюди входить ремонт навчальних закладів, створення освітнього простору, забезпечення матеріально-технічною базою, пошук кваліфікованих кадрів і забезпечення необхідних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Про відкриття сучасного інклюзивно-ресурсного центру у Вільховецькій ОТГ розповідали нашим журналістам.

Влітку 2019 року Вільховецька сільська рада виділила приміщення у колишньому Будинку культури для інклюзивно-ресурсного центру. На сьогоднішній день батьки близько 30-ти дітей звернулися по допомогу до центру інклюзивної освіти.

Сьогодні інклюзивна освіта в Україні на етапі розвитку і лише набирає обертів. Тому деякі батьки мають упереджене ставлення до подібних закладів.

У невеличкому приміщенні центру працюють такі спеціалісти: практичний психолог, реабілітог дефектолог та логопед. Головне завдання центру – соціалізувати дитину; побачити сильні і слабкі її сторони, розвивати задатки і здібності.

В інклюзивному центрі створені сучасні умови для розвитку дітей. Коштом державної субвенції приміщення оснащене сертифікованими меблями та дидактичними матеріалами. Є у центрі і кімната Релаксу.

Першим, хто розпочинає роботу з дітьми, є дефектолог. Його завдання визначити освітній рівень дитини. Після спілкування з дефектологом формується висновок – комплексна оцінка. Вона вміщує індивідуально розроблену програму, згідно з якою дитині треба вчитися. Держава виділяє по рекомендаці ІРЦ асистента, який працюватиме з дитинкою з ООП по цій програмі. Станом на 24 вересня ІРЦ проведено 26 комплексних оцінок.

На корекційно-розвивальне навчання ж приходять до центру. Відбувається воно в індивідуальний формі, за бажання – з присутністю батьків.

Чималу увагу приділяють в центрі і спілкуванню з батьками дітей з ООП, адже часто і вони потребують неабиякої моральної підтримки.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 − 3 =