В Іршавській ОТГ планують розширення відповідно до перспективного плану

Децентралізація є великим плюсом для розвитку країни, але водночас неабияким навантаженням для місцевої влади. Державна субвенція громадам не завжди відповідає їх внутрішнім потребам — адже розподіляється відповідно до кількості сільського населення та площі сільської території, яких в в Іршавській ОТГ не так багато.

Зношеність інжереного господартва, доріг, закладів освіти і нестача державної підтримки стало основним приводом утворення Іршавської ОТГ – до складу якої увійшли м. Іршава, с. Лоза та с. Собатин. Спочатку планували об’єднатися з с. Ільницею і с. Бродом, але в процесі переговорів не дійшли згоди.

Діяльність громади розпочалася зі створення фінансового плану і пошуку шляхів збільшення надходжень власного бюджету.

Економічне питання, що потребувало вирішення був малий бізнес без офіційного оформлення і відповідно без оподаткування. Конкретно мається на увазі торгівля промисловими і продовольчими товарами, виробленими на заводах і фабриках. Першими кроками у інфраструктурі було, здавалося б, найбанальніше – ремонт шкільних вбиралень.

Далі, знову ж таки піклуючись про підростаюче покоління, продовжили ремонт навчальних закладів. Щодо закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів у с. Лоза, то тут був проведений локальний ремонт покрівлі, закуплено нові люстри, дошки. А в раніше аварійній школі №1 в Іршаві капітальний ремонт обійшовся у більше ніж 600 тис. грн. За словами директорки навчального закладу Олесі Чепури, до осінньо-зимового періоду школа готова.

Також за період функціонування громади було відремонтовано чимало комунальних доріг та доріг обласного значення. Ну а ремонт автошляхів не обмежується лише асфальтуванням. Це і прокладання тротуарів, де-не-де велосипедних доріжок, формування інженерних мереж.

Щодо медичної сфери, то у підпорядкування ОТГ перейшли лише амбулаторії, у яких вже був проведений поточний ремонт.

На сьогоднішній день основними наповнювачами бюджету громади є підприємства основного кола.

Не останнє місце у діяльності громади займає і розвиток туризму. Будуються готельно-ресторанні комплекси, у Іршаві є діючий музей. Також своїми силами зводяться бюджетні невеличкі, але дуже цікаві родзинки міста.

Підтримку у розвитку ОТГ і вирішенні ряду організаційних питань громаді надає народний депутат України – Валерій Лунченко.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + 5 =