На Великоберезнянщині студенти з України і Польщі вивчають побут місцевих жителів

На Великоберезнянщині триває етнографічна експедиція за участі 10 студентів-культурологів з університету Жешува (Польща) та 10 студентів-істориків з УжНУ. Її тема: «Локальна пам’ять на кордонах карпатських світів». Великоберезнянський район для дослідження обрали не дарма.

Перший етап практики: тренінги та майстер-класи, як працювати у польових умовах. Оскільки більшість студентів-українців вже мали такий досвід – навчають своїх польських колег.

Наступний етап: поділитися зі своїми колегами матеріалом – обговорити і засвоїти. Таким чином все, що вдалося зібрати за день 20 особам – стає доступним для всіх студентів. Самі юні науковці зізнаються: за недовгий час вже вдалося зібрати чимало інформації про життя та побут гірських населених пунктів району, а формат практики – чи не найкращий з можливих.

Варто додати, що ідея такої міжнародної практики виникла давно. Її ініціатор – професор Жешувського університету Томаш Кошієк. Більшість організаційних витрат взяла на себе польська сторона.

Загальна тривалість практики – 10 днів. За цей час студенти, окрім дослідницької та наукової роботи, покращать свої комунікативні навики та знання іноземних мов.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + 9 =