В Ужгороді шукатимуть способи зробити місто доступним для людей з інвалідністю

Як зробити Ужгород доступним для людей з інвалідністю, днями вирішували у міській раді. Зібралися на засіданні як чиновники, так і небайдужі до проблеми жителі міста. Обговорили найбільш проблемні місця. Зокрема, вивчали питання доступності у приватних закладах, таких як кафе, магазини, аптеки.

Надія Дьолог – ужгородка, відома фехтувальниця, яка неодноразово привозила переможні медалі з параолімпійських змагань. Дівчина на візку хоче, аби Ужгород був доступним для особливих людей.

З 1 квітня вступили в дію нові державно-будівельні норми, що передбачають значно суворіші, ніж раніше, вимоги щодо доступності. Тим часом головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський повідомив, що за даними перевірок протягом 2017-2019 років 222 об’єкти міста не відповідали вимогам щодо доступності: пандуси в магазинах, ліфти в установах, схили на тротуарах. Більшість соціальних закладів подбали про свою інклюзію, однак у місті багато об’єктів, які тільки починають будувати.

В міській раді чекають пропозицій, як зробити місто доступним, і від громади. Вирішили створити кілька робочих груп, які будуть відповідати за напрямки транспортної інфраструктури, об’єктів комунальної власності, доступності приватних об’єктів. А результат роботи чекають вже до кінця року.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 5 =