У Великих Лучках ростять лохину на площі 100 гектарів

На Закарапатті вже п’ятий рік займаються вирощуванням лохини. Це унікальна ягода, надзвичайно корисна та смачна, і з кожним роком її популярність лише зростає.

«До кожного кущика – свій підхід»: пан Микола вже п’ятий рік працює агрономом у господарстві «BlueBerry». Тут у селі Великі Лучки на плантації площею 100 га вирощують лохину. На саджанцях сорту Блюкро завершують обрізку. Треба слідкувати за тим, щоб пагони не були занадто довгі, адже при перевантаженні ягодою, вони починають відхилятися – ділиться секретами обрізки пан Микола.

З одного такого кущика можна зібрати від 1,5-2 кілограмів ягоди. Загалом у господарстві вирощують різні сорти. Яскравою новинкою останніх років в індустрії лохини є сорт «Ліберті». Зараз у господарстві його вперше готують до посадки. Цей сорт, – каже каже головний агроном, – вважається стійким до будь-яких захворювань і має дуже високу лежкість – тобто здатність плодів і ягід зберігати харчові та поживні властивості.

Наразі команда «Блу Беррі» продовжує робити внески у розвиток господарства. Проте, за словами директора товариства Наталії Пукшин, вже на цьому етапі зроблено чимало. Компанія вже має сертифікат GlobalGAP. Це сертифікат міжнародного стандарту – своєрідний код безпеки продуктів харчування – пояснює Наталія Пукшин. І зовсім нещодавно компанія отримала другу Міжнародну сертифікацію «Халяль».

Коли все тільки починалося, згадує пані Наталія, важко було уявити, що задумане вдасться втілити в життя. Каже, робота над проектом її дуже надихає, – адже це постійна робота над собою і чудова можливість для самовдосконалення.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 4 =