Втілити проект «Держава в смартфоні» на Закарпатті буде складно через поганий зв’язок

«Держава в смартфоні» – під такою назвою реалізують програму надання електронних державних послуг в Україні до 2024 року. Маючи смартфон чи комп’ютер, не виходячи з дому, за наявності інтеренету можна буде зареєструвати заявку і отримати документ у електронній формі.

Це зекономить час та мінімізує корупційну складову. Понад півсотні адміністративних послуг держустанови вже надаються в е-форматі, до кінця цього року їх побільшає. Принаймні, так анонсує президент.

Президент України 29 липня 2019 року підписав указ Указ №558 “Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг”, який мав ди дати поштовх до реалізації програми «Держава в смартфоні». Адже більшість українців не у захваті від рівня надання послуг державними установами.

Аби дізнатися, чи готові закарпатці до отримання більшості державних послуг в електронній формі – провели невелике опитування.

У рамках програми «Держава в смартфоні» до кінця 2019 року реалізують проект «е-Малятко». Враховуючи те, що приблизно 400 тисяч дітей народжується щороку, планують зекономити кошти та час батьків і органів влади.

Реєстрація дитини, її місця проживання, громадянства, допомоги при народженні, реєстрація в системі охорони здоров’я, в державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, в демографічному реєстрі тощо, – 10 послуг замінять однією, замість 37 документів буде один!

Запровадження сервіу «е-Малятко» полегшить роботу і працівникам підрозділів управління юстиції.

ІД-14 – це одночасна реєстрація фізичної особи як платника податків під час першого оформлення паспорта громадянина України. У рамках програми «Держава у смартфоні» передбачено скорочення кількості документів від дитини на чотири, що в середньому становитиме на 6 мільйонів документв менше на рік.

Чи можна буде оформити ID-картку онлайн та інші деталі проекту в міграційній службі краю не коментують. Кажуть, поки що ніяких роз’яснень з цього приводу не отримали. Варто додати, першкодою для реалізації проекту на Закарпатті може стати відсутність покриття мережею Інтернет понад 20 гірських сільских та селищних рад, а також відсутність у них відповідної техніки.

Михайло Федоров, радник президента, запевнив: до 7 серпня профільні центральні органи виконавчої влади мають підготувати галузеві плани й визначити керівників пректів. А вже 9 серпня обговорять спільний план його реалізації.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 5 =