Заходи безпеки на льоду: що треба знати

Нещодавно на Берегівщині потонули двоє рибалок: батько та син провалилися крізь тонкий лід. На жаль, це вже не перший такий випадок в Закарпатській області. Проте уникнути подібних ситуацій можна: потрібно пам’ятати правила поведінки на льоду і обов’язково їх дотримуватись!

І справді, майже щороку в Україні, зокрема на Закарпатті, гинуть люди внаслідок необережного поводження на льоду. Зовсім нещодавно крижана пастка забрала життя двох берегівчан. Можливо, якби правил перебування на льоду дотримувалися, такого інциденту б не трапилося. Останнім часом зима на Закарпатті є теплою, відтак на водоймах утворюється тонкий шар криги, який є ненадійним. Безпечним же для людини є лід завтовшки.

Не дарма ж в школі кожного з нас вчили правил поведінки на льоду. Основні з них нагадав нам працівник ДСНС Михайло Русняк.

Також краще ходити по протоптаних доріжках, вони дають зрозуміти, що тут вже ступала нога людини, а отже — і крига досить міцна. Однак не рекомендується ставати на лід, де товщина снігового покриву висока, адже такий лід вважається ненадійним. Мукачівський риболов пан Василь каже, що через теплі зими і не пам’ятає, коли востаннє ловив рибу через ополонку, однак правила зимової риболовлі знає добре.

Втім, якщо ви чи ваш знайомий все ж потрапили у льодову пастку, то ні в якому разі не панікуйте. Не забувайте телефонувати на 101 і викликати рятувальників! А найкраще – уникати такого відпочинку, він не вартий вашого життя і здоров′я. Бережіть себе і дотримуйтесь правил поведінки на льоду!

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty + 20 =