У Чинадійові на Мукачівщині працює реформована амбулаторія

У квітні 2020 року в Україні стартує другий етап медичної реформи. Про результати першого на прикладі Чинадіївської амбулаторії розкажуть журналісти «М-Студіо».

30 січня 2018 року в Україні вступила в дію нова медична реформа. Однією з вимог стала оптимізація медичних закладів. В селищі Чинадійово на Мукачівщині лікарню перетворили на амбулаторію. Свого часу це викликало обурення в місцевого населення, однак виходу не було.

Місцеве населення переймалося, що медичний заклад просто хочуть закрити, а приміщення продати. Однак наразі амбулаторія успішно працює. Тут зробили ремонт, придбали необхідну техніку. Послуги надають практично ті ж самі, що і до оптимізації медустанови, проте вже нема цілодобового стаціонару.

Медики кажуть, що обсяг роботи не зменшився. Люди щодня звертаються по допомогу.

Пацієнти станом амбулаторії, послугами та лікарями задоволені. Пан Ілля каже, що кожні пів року звертається. Зміни відчув.

Лікарі відзначають, що люди активно звертаються та підписують декларації. Нагадаємо, з 2018 року модель оплат за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» працює на рівні первинної медичної допомоги. Усі комунальні медзаклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, вже мають договори з Національною службою здоров’я. А з квітня 2020 року без укладеного з сімейним лікарем договору безкоштовно отримати медичну допомогу не вдасться.

Додамо, що в цьому медзакладі є окремо кабінет здорової дитини. Тобто батьки з дітьми, які приходять без скарг на здоров’я, з плановими оглядами чи на вакцинацію, не контактують з хворими.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × two =