На Хустщині свідків Другої Світової війни і тих, хто особисто наближав перемогу, залишилось близько сотні. Аби вшанувати живих та згадати полеглих, традиційно у середмісті Хуста біля Монументу Слави відбувся мітинг-реквієм.
Юрію Михайловичу Плисці з Велятина вже за 90, а під час Другої світової війни було всього 19. Нині – батько 4-х синів та однієї доньки і дідусь 5-х онуків, а ще вчора – юнак, який особисто наближав перемогу. Юрій Михайлович і досі не може забути подій, що відбулися понад 70 років тому. Пригадує з тремтінням у голосі ті тяжкі часи, а разом з ними й бойові поранення як свої, так побратимів…
Не забув сивочолий й День, коли таки зуміли, вистояли і перемогли.. Пам’ятає оту… безмежну радість, що виблискувала на обличчях крізь сльози. Також не забули це й інші, такі ж свідки воєнного лихоліття, як і Він. До речі, їх на Хустщині залишилось всього близько сотні.
Аби НІКОЛИ ЗНОВУ, нинішнє та прийдешнє покоління теж не має права забути! Тож, пам’ятаймо своє минуле і шануймо тих, хто ціною життя подбав про майбутнє.
З нагоди 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дня пам’яті і примирення у Хусті відбувся мітинг-реквієм. Тут вшанували живих та згадали полеглих.
Урочистості ж розпочалися традиційно з символічного маршу прапороносців, гімну України та хвилини мовчання. Закінчилися – покладанням вінків і квітів до обеліску Слави.
74-й Переможний травень сьогодні знову нагадав про ветеранів та трагічні дні воєнних років, які викарбувані у пам’яті вічним вогнем кожного свідомого українця.