Три дні на Закарпатті змагалися бригади екстреної медичної допомоги

Три дні 43 команди екстреної медичної допомоги змагалися за звання кращих. 13 завдань і всі максимально наближені до реальних.

Перший день свою майстерність показували водії «швидких», а вже наступні – лікарі повинні були не тільки надати допомогу пацієнту, але й швидко та правильно зорієнтуватися у ситуації.

Ось таке обладнання має карета швидкої допомоги приватної клініки Словаччини, де чверть персоналу – українці. Серед них і п. Руслан. До Закарпаття він з колегами приїхав на змагання бригад швидкої допомоги. Розповідає: за 12 годин здійснює від 3 до 7 виїздів. За словами головного лікаря приватної клініки Володимира Кизими, у Словаччині громадяни зобов’язані мати медичне страхування.

А поки ми спілкуємося зі словацькими лікарями, до нас підійшли й українські учасники змагань. Щоб подивися, яким обладнанням оснащена «швидка».

Є все необхідне і в українських автомобілях – переконує Юрій Гарапко. Закарпатець уже 5 років за кермом «швидкої». За цей час, пригадує, до пацієнта завжди вдається приїхати вчасно, але не завжди на дорогах маршрут безперешкодний. У перший день змагань «Закарпатські медичні ралі -2019» він за кермом карети швидкої допомоги показує майстерність кермування. Журі оцінює вправність, швидкість та безпечність їзди.

Проїхати без помилок та ще й швидко потрібно і в реальному житті. Дорогою до пацієнта важлива кожна хвилина. Неабияка майстерність потрібна, і щоб потім доставити хворого разом з лікарями до медичного закладу.

Уже наступного дня на лікарів чекали серйозні завдання з надання медичної допомоги. Усі – максимально наближені до реальних.

Пацієнтку з підвищенню температурою, яка на третій день після самолікування знепритомніла, оглядаютьлікарі з Кропивницького. Надають першу невідкладну допомогу. Та транспортують до лікарні

У шпиталі хвору чекає лікар. Працівники швидкої надали йому всю необхідну інформацію про неї. Розказали і про вже надану їй допомогу. Кажуть: у пацієнтки септичний шок, що настав через важке інфекційне захворювання.

Тим часом румунські лікарі виламують двері легковика. У ньому четверо постраждалих унаслідок ДТП.

Аби надати першу невідкладну допомогу, в медиків обмежений час. 15 хвилин – аби врятувати двох постраждалих. За їх роботою спостерігає суворий суддя. Каже: важливо надавати допомогу та приймати правильні рішення у нестандартних ситуаціях.

Працюють медики згідно з протоколами. Але, як самі зізнаються, найкраще тренування – це повсякденна робота.

У змаганнях медиків беруть участь 43 команди. З іноземних учасників це лікарі з Литви, Польщі, Румунії, Словаччини. Та окрім практики, лікарі мають змогу перейняти досвід від колег зі США на конференції. Тут також представлені муляжі різних поранень, які є наочним прикладом для навчання бойових медиків, бійців, рятувальників.

Варто додати, що реформа естреної медичної допомоги розпочалася ще з 1 січня 2013 року. І триває досі. До прикладу, цього року зміни чекають на 6 областей. Тільки на Закарпатті є 11 станцій, 3 підстанції, 74 пункти екстреної медичної допомоги. Але біда в тім, що спеціалістів – не вистачає. Медики їдуть на роботу за кордон. При цьому нарікань на забезпечення медикаментами немає.

Всього ж змагання тривали три дні. Для переможців організатори підготували подарунки та можливість наступного року у своїй області приймати змагання.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + twelve =