Закарпатська виноробня «Шато Чизай» одержала аграрний «Оскар»

Відзначили та нагородили. Аграрний «Оскар» України отримала закарпатська виноробня «Шато Чизай». Галузевий журнал «The Ukrainian Farmerу» вже вдев’яте відзначив найкращі підприємства аграрного сектору України.

Церемонія відбулася у Києві у Національній філармонії України й зібрала сотню компаній галузі. Серед них – і великі агрохолдинги, і невеликі господарства, що ефективно працювали в 2018 році.

На понад 270 гектарах, які належать підприємству «ШатоЧизай» росте понад мільйон кущів винограда. Дозрівати ранні сорти починають в серпні, а збирають врожай аж до кінця жовтня. Якщо перший етапвиробництва вина починається на виноградниках і залежить від природних факторів, то наступні продовжуються безпосередньо на заводі, його якість та смак вже залежить лише від висококваліфікованих фахівців. З заводу первинного виноробства, де відбувається прийом та переробка винограду, вже готовий винний матеріал перевозять на завод вторинного виноробства. Тимчасово зберігають продукт у винних погребах.

У виносховищі постійно підтримують відповідну температуру. Саме у цих діжках народжуються витримані вина.

Перед тим, як завершити виготовлення діжки, зсередини її обпалюють полум’ям, внслідок чого на стінках кристалізуються певні елементи, які згодом потрапляють у вино.

Витримані вина дорожчі за ординарні,однак їх смак набагато цікавіший, кажутьфахівці. Щороку з власного винограду підприємство виготовляє понад 1 млн. 300 тис. пляшок. Вже роками працює з постійними партнерами, звичайно, з’являються і нові ринки.

Вино завждипочинається з виноградників. Цюістину добре знають винороби, а працювати тут доводиться цілий рік.

Щоб створити власне вино, потрібно докласти чимало сил та зусиль, кажуть фахівці, а щеця справа досить ризикована.

Займатись виноградарством на Закарпатті почали ще в прадавні часи. Вже тоді люди вміли цінувати цей ароматний напій. Підтверджують це історичні записи та обладнання, за допомогою якого в давнину робили вино.

На підприємстві справу предків продовжують та розвивають. Також підтримують і молодих спеціалістів. Тут створюють нові робочі місця та проводять заняття для студентів – майбутніх виноробів. А усі вина, які виробляють на заводі, можна скуштувати у дегустаційних залах.

Цими днями підприємство «Шато Чизай» отримало найвищу нагороду виноробства.У Києві за підтримки галузевого журналу «The Ukrainian Farmer» пройшла премія аграрного сектору України. Престижну відзнаку отримав директор «Шато Чизай» Анатолій Полосков. За словами ж засновника компанії, на підприємстві усвідомлюють відповідальність за те, що творять нову історію виноградарства і виноробства не лише Закарпаття, а й України загалом.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four + eleven =