Закарпатці продовжують виїжджати на заробітки попри тисячі вакансій вдома

Тудова міграція в Україні не зменшується. Практично п’ята частина робочої сили працює за кордоном. І виїжджають, як правило, кращі і кваліфікованіші фахівці. Як наслідок, руйнуються сім’ї, відчувається кадровий голод, хоча й робочих місць вистачає, і зарплати поступово зростають.

Але до рівня європейських ще далеко. Люди масово виїжджають за кордон у пошуках кращого життя. Для Закарпаття – прикордонної області – ця проблема стоїть особливо гостро.

75% закарпатців мають родичів і знайомих, які виїхали за кордон на постійне місце проживання за кордон чи на заробітки. Крім соціальних проблем – коли діти ростуть без батьків, руйнуються сім’ї та родинні зв’язки, на Закарпатті відчувається й брак кадрів, особливо робітничих професій та сфери обслуговування.

Роботодавці б’ють на сполох: робота на Закарпатті є! Так, згідно з даними центру зайнятості, за 2017-2019 роки у краї створено понад 23 тисячі робочих місць. За цей час працевлаштовано 50 тисяч з гаком чоловік. Вакансій наразі в області – більше 12 тисяч!

Люди кажуть, для того, щоб залишалися працювати тут, необхідно підняти оплату праці, забезпечити легальну заробітну плату, а не у конвертах, соціальні гарантії. А поки існуватиме великий розрив у зарплатах та рівні життя, закарпатці їздитимуть на заробітки, а у паспортних столах і на кордонах будуть черги.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + seventeen =