Виставку сучасного українського іконопису «Величаємо!» відкрили в Ужгороді

Вперше в Ужгороді до Великодніх свят відкрили незвичайну виставку сучасного українського іконопису «Величаємо!». 44 сучасні ікони представлені для поціновувачів духовного мистецтва у залах Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Урочистості не оминули почесні гості – представники генеральних консульств Угорщини та Словаччини в Ужгороді, а також журналісти «М-Студіо».

«Величаємо!» – під такою назвою стартувала виставка сучасного українського іконопису в Ужгороді. Вперше у залах Закарпатського музею народної архітектури та побуту на розсуд поціновувачів сакрального мистецтва презентували 44 сучасні ікони.

Серед відвідувачів виставки іконопису чимало молоді. Урочисте відкриття заходу не оминули почесні гості – представники генеральних консульств Угорщини та Словаччини в Ужгороді. Відвідали виставку і фахівці з мистецтвознавства – викладачі Закарпатської академії мистецтв.

Одна з родзинок виставки – знакова для Закарпаття ікона Пресвятої Богородиці Марії Повчанської з вибраними святими: Теодором Ромжею та Павлом Гойдичем.

Автори ікон – студенти та викладачі Львівської національної академії мистецтв. Ідею привезти у Закарпаття виставку втілили у життя за сприяння благодійного фонду «Мистецька співдружність «Сьогодні» та декан Середнянського деканату Іван Ісаєвич.

Поціновувачі сакрального мистецтва зможуть ознайомитися з експозицією до 12 травня. Далі за планом організаторів виставка попрямує до країн-сусідок – заради привернення уваги до духовності та відродження українського іконопису.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + 11 =