14 січня святкують Василія Великого – Старий Новий рік

14 січня християни східного обряду святкують Василія Великого, Обрізання Господнє і перший день нового року за старим стилем. Незважаючи на те, що попереду в січні ще одне велике свято — Водохреще, саме Старий Новий рік нерідко асоціюють з закінченням новорічно-різдвяного періоду. Як відзначатимуть мукачівці сьогодні та чи готові вже повертатися у звичний робочий ритм після свят, дізнавалися журналісти „М-Студіо“.

Традиційно 14 січня християни східного обряду відзначають велике релігійне свято — Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської, вселенського учителя церкви. Також цей день у народі прийнято вважати так званим Старим Новим Роком. Для закарпатців це гарна нагода знову зібратися у родинному колі за святковим столом, пощедрувати та загадати бажання.

П. Олексій каже, старий Новий рік відзначати любить, які і всі інші свята. Адже для нього будь-яке свято у першу чергу – відпочинок.

П. Петро розповідає, має багато друзів Василів, тож сьогодні обов’язково повинен з ними зустрітися.

Святкування Старого Нового Року не є офіційним, але цієї традиції дотримуються у багатьох країнах. Воно виникло у зв’язку зі зміною літочислення з юліанського на григоріанський календар.

Сьогодні й справді велике релігійне свято, однак зовсім не Старий Новий Рік, а вшанування пам’яті святого Василія Великого. Церковні джерела характеризують його як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя.

Також Василя Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому цього дня основним обрядом було засівання осель збіжжям. Перший посівальник на Новий Рік зазвичай приносить до хати щастя. Вважається, що дівчата щастя не приносять, тому й посівати їм не годиться.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 5 =