У Закарпатській ОДА до 24 січня збиратимуть пропозиції щодо об’єднання громад

Про адмінреформу та перспективний план говорили 10 січня в обласній адміністрації . Основне питання – надання пропозицій щодо внесення змін до затвердженого урядом перспективного плану формування територій громад Закарпатської області на 57 ОТГ. На обговорення запрошені представники відхилених КМУ трьох ОТГ – Холмківської, Сюртівської та Неліпинської.

Холмківська, Сюртівська та Неліпинська ОТГ згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України не увійшли до Перспективного плану формування територіальних громад Закарпаття, попри те, що 26 вересня депутати Закарпатської обласної ради затвердили документ на 60 ОТГ, включаючи їх.

Позицію кабміну щодо 57 ОТГ замість 60 у Перспективному плані формування територіальних громад озвучив начальник управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА Микола Пігуляк.

Аби обговорити ситуацію щодо об’єднання громад, у Закарпатській ОДА зібрали представників усіх ОТГ краю та влади. Це свого роду майданчик для діалогу і пошуку консенсусу. Дискусії точилися щодо можливості приєднання та взаємодії міст з прилеглими ОТГ. Зокрема, Ужгорода з Холмківською і Сюртівською громадами.

Обговорили також можливості входження Жнятинської сільради до Мукачівської ОТГ, а Неліпинської – до Свалявської. Проте представники цих громад відстоювали позицію функціонувати окремо.

Тиждень – такий час дали міським і сільським ОТГ на узгодження всіх сторін співпраці у вигляді конструктивних пропозицій. Відповідь у Закарпатській ОДА чекають від громад письмово, аби на основі цього діяти далі.

Представники сіл Соломоново, Верхній Коропець та інших населених пунктів вносили свої пропозиції щодо подальшої долі. Всі думки були вислухані і почуті, що не менш важливо.

До 24 січня повинні бути подані на основі протоколів обговорення громад пропозиції, які Закарпатська ОДА консолідує у єдину позицію і буде відстоювати перед Кабінетом Міністрів України.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 15 =