В Мукачеві значну частину сміття можна не викидати, а здати на переробку

Що робити зі сміттям? Це питання задають собі люди, які усвідомлюють масштаби проблеми – полігони переповнені, водойми та узбіччя забруднені, а про відкриття сміттєпереробних чи сміттєспалювальних заводів на Закарпатті лише говорять. Однак є свідомі громадяни, які відходи сортують і віддають у пункти прийому вторсировини.

А чи помічали ви, як швидко у вашій оселі заповнюється відро для сміття? А чи звертали увагу, що більшу частину відходів складають пластикові вироби і пакування? Так от – їх можна відкласти окремо і потім здати в пункт прийому вторсировини. Так робить Ксенія Медведєва, яка кілька місяців тому почала сортувати сміття. Інформацію брала з інтернету, однак зіштовхнулася з проблемою – ніде не було ресурсу, де були б зібрані повні дані: з чого починати, на що звертати увагу і як це робити правильно. Тому створила у фейсбуці групу «Нічого зайвого».

Дізнатися більше про пункти прийому вторсировини в Мукачеві вирішили і ми. Їдемо на одне з підприємств. На Крилова, до прикладу, приймають пластикові пляшки, поліетилен, макулатуру, алюмінієві банки з-під напоїв та скло.
Саме сюди привозять відходи придатні для переробки. Тут їх розсортовують, адже навіть пластик буває різних видів. Це вже можна орієнтуватися за позначеннями на самому виробі. Додамо, що є види, які не підлягають переробці, але це вже визначають тут. Додамо, якщо в людей немає можливості привезти такі відходи – можна домовитися з підприємством, яке організує вивіз, однак об’єми мають бути відповідні.

Проте якщо з пластиком, алюмінієм і поліетиленом все зрозуміло, то куди дівати органічні відходи – питання. Додамо, що наявність городу, де легко можна захоронити органічні відходи, на жаль, не спонукає закарпатців бути більш екологічно свідомими.

Очевидно, питань для вирішення постає чимало, однак істина проста: головне – почати. Тим паче, якщо об’єднатися з однодумцями і намагатися бути небайдужим. До речі, восени на Закарпатті планують провести еко-фестиваль, який також матиме на меті пропозицію зміни наших споживацьких звичок і пропагуватиме турботу про довкілля.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + 6 =