Ялинки в Ужгороді та Мукачеві продають і сертифіковані, і нелегальні

Жива ялинка до Різдва та Нового року – це традиція для більшості закарпатців. А як відомо, попит породжує пропозицію. Тому напередодні свят у всіх населених пунктах Закарпаття процвітає ялинковий бізнес. Щоправда, дехто діє у рамках закону і продає сертифіковані хвойні, а дехто нехтує і торгує самотужки зрізаними деревами. А люди купують і ті, і ті – кому як виходить.

Маленькі та високі хвойні дерева різних порід, віночки, композиції з гілок та міні-деревця – біля Ценрального ринку Мукачева традиційно напередодні Різдвяно-новорічних свят кипить торгівля ялинками. Ціни на новорічні красуні цього року дуже коливаються – залежно від розміру, породи дерева, місця транспортування тощо.

При вигляді камери більшість продавців на стихійному ринку просто повтікали. Лише у єдиному місці у цій локації продаються сертифіковані дерева, привезені з Міжгірщини.

Так звані «офіційні» ялинки можна знайти і в інших населених пунктах. До прикладу, в Ужгороді спеціально облаштовують тимчасові місця продажу.

Варто додати, за порубку і продаж дерев без супровідних документів та дозволів передбачена відповідальність. Право складати протоколи мають громадські інспектори безпеки довкілля, працівники еко- або лісової інспекції, а також представники Національної поліції і муніципальної варти.

Врешті, яку ялинку купляти: живу чи штучну та де саме – вирішувати закарпатцям!

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − seven =