У Перечинській ОТГ завдяки децентралізації втілили ряд важливих проєктів

У квітні 2017 року на Закарпатті було створено Перечинську ОТГ. Цими днями в центрі громади говорили про проєкти, які вже вдалося реалізувати завдяки децентралізації. Окреслили також і плани на майбутнє.

Перечинська ОТГ була створена у квітні 2017 року, до її складу, окрім Перечина, ввійшли Ворочівська, Зарічівська, Сімерківська та Сімерська сільські ради. Голова громади Іван Погоріляк каже, що за 2 роки вдалося реалізувати ряд важливих проєктів, на які десятиліттями не вистачало коштів. Також, зі слів голови ОТГ, в Перечині відремонтовано ряд вулиць. Наприклад, капітально вдалося відновити вулицю Богдана Хмельницького.

Також в Перечині вдалося відкрити першу на Закарпатті опорну школу. Тепер замість школи в кожному селі громади діятиме опорна з її філіями. Це зроблено задля покращення якості освіти та ефективного використання ресурсів.

Проте зміни відчутні не лише в Перечині. Наприклад, у Сімерках вдалося капітально відремонтувати частину центральної дороги, адміністративний будинок, котельню, а також провести освітлення вулиць.

Така ж ситуація і в Зарічові – село завжди було дотаційним і грошей на покращення інфраструктури ніколи не вистачало. Наразі ж відремонтовано ряд вулиць.

В цьому ж населеному пункті успішно розвивають туризм. Чи не найпопулярніший для відвідин об’єкт – музей «Лемківська садиба». Його розмістили в автентичній хаті початку 20 століття.

Нагадаємо, в Україні адміністративну реформу почали впроваджувати у 2014 році. Її головне завдання – сформувати ефективне місцеве самоврядування для створення і підтримки життєвого середовища для громадян. Зробити це набагато легше, якщо є гроші. До місцевих бюджетів ОТГ зараховують 60% податку на доходи фізичних осіб на власні повноваження. Окрім того, на місцях повністю залишаються надходження від податків: єдиного, на прибуток підприємств і фінансових установ комунальної власності та податку на майно (нерухомість, земля, транспорт). До того ж ОТГ мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Додамо, що цього тижня Верховна рада підтримала поправку до Бюджетного кодексу, яка на 2020 рік залишає акциз з пального в місцевих бюджетах, а це означає, що коштів для розвитку в громад буде ще більше.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 3 =