Перша на Закарпатті опорна школа нового типу діє в Перечинській ОТГ

Забезпечити дітям рівні можливості доступу до якісної освіти – головна мета опорних шкіл. Відомо, що в сільській місцевості навчається приблизно третина українських дітей. Водночас випускники сільських шкіл мають найгірші результати ЗНО. Саме цю проблему мають усунути опорні школи. Поки на Закарпатті діє єдиний навчальний заклад такого типу – в Перечинській ОТГ.

На початок 2016 року в Україні нараховувалось 613 шкіл, де навчалося менше 25 учнів з 1-го до 9-го класів. Вартість навчання одного учня в таких школах обходилася державі в понад 50 тис. грн на рік. До того ж у деяких населених пунктах, де проблеми з густотою населення, школи були малокомплектні – в класах могло навчатися до 10 учнів. З одного боку, це непогано, адже вчитель міг кожній дитині присвячувати більше уваги і, відповідно, якість навчання мала б бути вищою, проте , як показує статистика, діти з індивідуальним навчанням показують дуже низький рівень здачі ЗНО. Це пов’язано з багатьма чинниками, основні – відсутність конкуренції та невміння працювати в команді. Аби покращити якість освіти, міністерство освіти запропонувало створити опорні школи, прив’язавши їх до територіальних громад. Така, перша на Закарпатті, вже діє в Перечинській ОТГ.

Загалом в школі навчається 823 учнів, і це не лише жителі Перечина, а й з сіл громади – Зарічова, Сімера та Ворочова, підвіз яких здійснюють на шкільному автобусі. Також для дітей намагаються створити всі необхідні умови, аби навчання було не лише результативним, а й комфортним. Діти кажуть, навчаються з задоволенням.

Наразі в навчальному закладі працюють над подальшим вдосконаленням матеріально-технічної бази , облаштуванням приміщень та ремонту самої будівлі школи.

Ще одним важливим елементом опорної школи є філії. Уряд з вересня 2016 року припинив фінансування шкіл (крім початкових), де навчалося менше 25 дітей. Місцеві органи влади мали два варіанти дій: або фінансувати їх з власного бюджету, або залишити тільки початкові класи і зробити школу філією опорної. Перечинську опорну школу створили відразу з філією.

У Міністерстві освіти і науки прогнозують, що процес створення опорних шкіл триватиме ще близько шести років. Звичайно, що реформа має свої недоліки. Серед них – велике навантаження на дітей, ранні підйоми, щоб встигнути до школи, інколи неможливість відвідувати додаткові гуртки, пізні повернення додому, а ще ж доводиться виконувати домашні завдання! Також зберігається ризик занепаду невеличких сіл. Тим не менше говорити заздалегідь про негативні наслідки недоречно, адже це перша опорна школа на Закарпатті, діє вона нещодавно і, можливо, майбутні високі результати ЗНО місцевих школярів говоритимуть на користь реформи.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 2 =