Приєднання Павшина до Мукачева: плюси і мінуси

Питання приєднання до Мукачева сусідніх сіл не вщухає. Вже не вперше обговорюють, зокрема, приєдання Павшина. Попри гучні заяви та повідомлення наразі нічого не змінилося – навколишні села так і входять до Мукачівського району.

24 червня 2018 року на громадських обговореннях у Павшині було схвалено рішення про приєднання до Мукачева. 24 лютого 2019 року на черговому зібранні громади знову обговорювалися перспективи села у складі майбутньої ОТГ.

Протягом засідання багато говорили про плюси об’єднання з містом Мукачево. Однак ніхто не згадував про мінуси. Основним аргументом на користь приєднання називають можливість жителів села Павшино вільно користуватися соціальною інфраструктурою міста. Також люди сподіваються, що буде побудована довгоочікувана каналізація і відремонтовані розбиті дороги.

Не всі павшинці підтримують процес об’єднання. Вони звертають увагу і на зворотній бік медалі, про який мало хто говорить, зокрема, податки і тарифи. Критично оцінює «переваги» приєднання села Павшино і фінансовий аналітик Іван Білащинець.

Що стосується Мукачівської ЦРЛ, при затвердженні бюджету на кожен з останніх трьох років Мукачівська районна рада у вигляді міжбюджетного трансферту передає немалі кошти для утримання лікарні та обслуговування мешканців сіл і селищ Мукачівщини.

Також Іван Білащинець зазначив, що сподівання павшинців щодо покращення інраструктури села після об’єднання можуть виявитися марними. Адже місто Мукачево і саме має багато невирішених питань.

Бюджет Павшина – майже 4 мільйони на рік. На території сільради найбільші бюджетонаповнюючі підприємства – «Петро Карбо – Хем», «Гофротара», «Керамплитка», асфальтобетонний завод, 2 заправки, 2 ресторани, 3 магазини – село самодостатнє. Тож виникає питання: невже сільська рада потребує об’єднання?

На думку голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, перешкодою у створенні ОТГ є невідповідність закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» Конституції Україн.

Колись етнічне німецьке село Павшино стало ласим шматком для міста. Наразі місто боргує цьому селу щонайменше 10 мільйонів за самовільно приєднані землі аеропорту, щодо цього тривають судові процеси. Подейкують, що можливо, саме в цьому і є секрет термінової ініціативи міської ради – приєднати Павшино до міста. Однак центральні органи влади позитивних висновків щодо створення ОТГ не надали, з власних джерел нам стало відомо, що причина – в порушеннях процедури. Тим часом жителям села обіцяють багато, втім, чи виграють вони від цього?

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 19 =