240 тисяч закарпатців отримають підвищені пенсії

Підвищення пенсій – найбільш актуальна сьогодні тема для обговорень серед жителів нашого краю. В головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області звітують: збільшення щомісячних виплат торкнеться понад 240 тисяч пенсіонерів області.

З 1 березня 2019 року понад 240 тисяч закарпатських пенсіонерів отримають проіндексовані, тобто збільшені пенсії. Виплатизростуть на 17-20 %. Близько шестисот гривень надбавки отримають пенсіонери з великим стажем (30-35 років). Найменше очікується у тих, чиї пенсії розраховували, виходячи з зарплат за останні 10 років. Їхня індексація складе 200-300 грн. Попри доволі втішну новину, закарпатці не поспішають радіти: за їхніми словами, пенсії в Україні вдвічі нижчі, ніж борги в рахунках за компослуги, тож навряд підвищення у декілька сотень гривень покращить їх добробут.

Пощастить не всім: як зазначили в головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області, підвищення не торкнеться народних депутатів, прокурорів, наукових діячів. Не очікується зростання пенсій і для заслужених працівників, оскільки їхні пенсії рахуються на окремих підставах.

Для найменш забезпечених пенсіонерів урядовці підготували ще один сюрприз. Йдеться про доплату майже 2 мільйонам українців, які мають повний страховий стаж, але оскільки свого часу отримували невелику зарплатню, то нині одержують невеликі пенсії. Додаткова виплата складе 2400 гривень (її розділять на два транші: 1200 у березні та 1200 у квітні). У Мінсоцполітики підкреслили, що додаткові 4,4 мільярди гривень для цих виплат Пенсійний фонд отримав від розмитнення «євроблях».

Варто додати, автоматичний перерахунок пенсій відбуватиметься щорічно. Наступного разу пенсії осучаснять з 1 березня 2020 року.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + sixteen =