Прихід весни на Тячівщині зустріли фестивалем «Мерцішор»

На Тячівщині вчора відзначили прихід весни. Традиційний щорічний фестиваль є остаточним прощанням із зимою та означає відродження природи. Із колоритним гулянням пов’язують ще й одну легенду – вона і стала початком фестивалю «Мерцішор».

Румуни зустрічають прихід весни з народними танцями та співами. На святі в кожного на одязі можна помітити червоно-білу бутоньєрку або, як кажуть тутешні, «мерцішорку» – саме ця кольорова стрічка символізує кров та відродження природи. Існує навіть легенда, яку місцеві жителі пам’ятають досі. Ця історія і стала початком народного гуляння «Мерцішор».

Атмосферу свята тут підтримують виставкою народного румунського одягу та обов’язково – традиційними смаколиками української та румунської кухонь. Місцеві господині до свята готують одну зі своїх улюблених страв, якою готові часувати гостей фестивалю.

Щоб відзначити прихід весни, на масові гуляння збираються чи не всі жителі села Глибокий Потік. Для кожного воно має велике значення, бо означає ще й дружні відносити між Україною та Румунією.

Кожного року фестиваль «Мерцішор» має різну локацію. Така вже традиція. Однак цього року він один – із наймасштабніших.

На дружні відносини між двома країнами звернув увагу віце-консул Румунії в селищі Солотвино Георге Ангел.

Під час урочистого відкриття місцевих учнів нагородили за успішну участь в обласному конкурсі «Мерцішор – свято весни».

Фестиваль тривав всього один день. Але його вистачає, щоб зарядитись хорошим настроєм надалі. Зірковою гостею на святі стала Народна артистка України Лілія Сандулеса. Вона і відкривала колоритне святкування.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + nine =