Питання доцільності нових українських шкіл обговорили на конференції педагогічних працівників Хустського району. Їх планують запроваджувати щороку поетапно, принципи роботи таких шкіл вже використовуються і в перших, і в других класах.
Плани в міністерства освіти досить далекоглядні – запровадити методику навчання НУШ у всіх класах з першого по одинадцятий. Активно готують робочий персонал, запроваджують нові методики навчання, розвивають ідею нового навчального процесу семимильними кроками.
В майбутньому планують базову середню освіту розділити на два цикли. Перший цикл – адаптаційний, з п’ятого по шостий клас діти будуть поступово відходити від методики навчання через ігри до більш звичних навчальних процесів, потім з 7 по 9 класи – базове предметне навчання.
Розглянули на конференції і більш цільові нововведення нової освітньої програми. Такі як вивчення іноземних мов серед інакомовних дітей, та новий принцип навчання – «трикутник», де задіяні не тільки вчитель та учень, але у розвитку дитини активну роль відіграють і батьки.
Були й питання, на які довелось звернути окрему увагу – важливо винайти і правильний підхід до кожного з батьків, щоб вони залишались задоволені новим способом навчання.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА Михайло Калинич розповідає, що поки що скарг не надходило, а перший рік навчання за новою методикою пройшов досить успішно. І вони і надалі планують освоювати щорічні нововведення, тільки щоб учні і їх батьки залишалися задоволеними.