Митники та прикордонники постійно звітують про результати боротьби з контрабандою, посилення пунктів пропуску, укріплення кордонів тощо. Проте для закарпатців, як не крути, нелегальні товари, з одного боку – спосіб заробити, з іншого – споживачам вигідно купляти імпортні товари дешевше, ніж у магазинах.
По землі, під землею, під водою, повітрям – переправляють контрабанду на Закарпатті різними способами, які стають дедалі винахідливішими. Сприяє цьому й розташування краю – на межі 4 кордонів з Євросоюзом.
Зловили контрабандистів, вилучили нелегальні товари, поповнили казну за рахунок штрафів та стягнень за порушення митного законодавства – митники постійно звітують про результати роботи у цьому напрямку. Так, за 10 місяців 2018 року Закарпатська митниця запровадила 5 тисяч справ на суму понад 85, мільйонів гривень, накладено штрафів на майже 40 мільйонів гривень. Найбільше правопорушень стосувались тютюну, автівок, промислових та продовольчих товарів. Загалом з початку кампанії «Україна без контрабанди», яка стартувала на митниці в червні 2018 року, приріст платежів склав 53,2 млрд. гривень.
Про укріплення кордонів та активізацію протиправної діяльності звітують різні гілки відповідних органів. Виходить, що держава протидіє контрабанді, але кількість порушень митного законодавства зростає.
Проте, більшу загрозу для країни, каже професор МДУ Володимир Проскура, несуть оборудки державного масштабу. А завадити контрабандним потокам такого рівня власними силами ні районні адміністрації, ні облдержадміністрації не в силах. Проблему треба вирішувати на рівні країни – ухваленням та дотриманням відповідних законів