Міжнародна конференція з питань безпеки два дні тривала в УжНУ

«Безпека на території Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна» – така тема міжнародної наукової конференції зібрала фахівців у ректораті Ужгородського національного університету.

Організатор заходу – секретаріат Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна – це одна з найбільших програм на суходолі Європейського континенту, спрямована на покращення співпраці мешканців транскордонних територій, подолання бар’єрів, налагодження спілкування, підвищення рівня життя, створення спільних проєктів.

Різні аспекти та види безпеки транскордонних територій та проєктів обговорили у академічній площині. Варто додати, вперше така конференція проводиться у Закарпатті на теренах УжНУ.

Долучилися до обговорення актуальних аспектів безпеки і представники Білорусії. До прикладу, Брестський державний університет, вже понад 10 років бере участь у Програмі. Найвідоміший проєкт, реалізований у рамках співпраці – транскордонний біосферний резерват «Західне Полісся» на території Білорусі, Польщі та українського Шацького нацпарку, який і зараз ефективно функціонує.

Протягом двох днів 24-25 жовтня у рамках 5 секцій учасники конференції дискутували навколо питань безпеки, діалог був різнобічним, а співпраця – плідною. У результаті – збірник доповідей у вільному доступі.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 4 =