У Колочаві на Міжгірщині облагородили мінеральне джерело

І місцевим приємно відпочити, і перед туристами не соромно. Не так давно відоме колочавське джерело «Боркут» облагородили та зробили більш комфортним місцем для відпочинку.

Завдяки перемозі мікропроекту від громадських організацій, який реалізувався фондом «Західноукраїнський ресурсний центр», вдалось реставрувати дерев’яне укриття над джерелом, встановити огорожу, поставити нові лавиці.

Незалежно від сезону охочих набрати води з цього джерела вистачає завжди. Хоч вона і мінеральна, на ній місцеві навіть готують їжу. Цю воду тутешні називають «Боркут». А щодо її хімічного складу кажуть: мабуть, вона містить половину елементів з таблиці Менделєєва. Ця водичка освіжає влітку, а от взимку навпаки – вона зовсім нехолодна.

Окрім цього джерела, поруч є ще кілька. А свій початок вони беруть з вершини Квасів Верх.Сама ж територія біля Колочавського родовища вже не одне століття залишається найпопулярнішим місцем для відпочинку як місцевих так і туристів.

Колись над джерелом побудували дерев’яний навіс, та з часом дошки почали гнити, а вода, що стікала, розмивала до нього стежку. Тож питання облгородження джерела взялись вирішувати екоактивісти. Завдяки перемозі мікропроекту від громадських організацій, який реалізувався фондом «Західноукраїнський ресурсний центр» вдалось реставрувати дерев’яне укриття над джерелом та обкласти його каменем.

Зробили тут і огорожу, також поруч встановили лавиці, щоб туристи змогли відпочити. Завдяки інформаційним стенадам відвідувачі можуть ознайомитися і з іншими цікавими природними об’єктами національного природного парку Синевир, ну а хто хоче набрати собі джерельної – доступ до неї завжди відкритий.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + 18 =