Чи забагато в Україні державних вихідних?

Державних вихідних в Україні – забагато! Їхню кількість треба зменшити – переконують деякі політики, аргументуючи це економічною доцільністю, прикладами інших країн.

Найбільш чітка позиція в Українського інститута національної пам’яті: зменшити число державних вихідних з одинадцяти до дев’яти на рік. Підстави – декомунізація та негативні економічні наслідки. Проте існує й чимало протилежних думок експертів з цього приводу.

11 – саме стільки державних вихідних днів в Україні буде у 2019 році. Якщо свято припадає на суботу чи неділю, воно переноситься на понеділок. Якщо у вівторок або четвер, то вихідним одночасно стає і день між двома вихідними, який потім доведеться відпрацювати у суботу. Проте це дасть можливість відпочити чотири дні поспіль. Деякі економісти та підприємці вважають, таке перенесення має сенс і сприятиме ефективному режиму праці. Думки з цього приводу як фахівців, так і самих працівників, розділилися.

Варто зауважити, вихідних в Україні менше, ніж у інших державах. Для порівняння, кількість оплачуваних державних вихідних у світі варіюється від нуля у США, Монголії, Гайані, Вануату, Того, Молдові та на Соломонських островах до 27 в Ірані та Камбоджі. У країнах з першої категорії є державні вихідні, але вони не оплачуються, оскільки вважається, що така система не створює фінансового тиску на роботодавців.

Чимало експертів переконують, що кількість вихідних не впливає на результативність підприємців та економічний розвиток країни в цілому.

І кілька фактів на додачу. За співвідношенням між ВВП на душу населення та кількістю оплачуваних державних вихідних Україна займає позицію нижче середнього рівня – як за кількістю вихідних, так і за економічним розвитком. Практично всі країни тримаються у межах 9-15 державних вихідних незалежно від економічного розвитку. Тому теза, що бідні країни повинні мати мало вихідних, а багаті – більше, нічим не обґрунтована.

Найважливіше не те, скільки люди працюють та відпочивають, а те, як вони це роблять. До прикладу, німці працюють значно менше, ніжукраїнці, але будують успішнішу економіку. Чому? Причин багато, та головні з них – автоматизація праці та вища її якість.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × five =