І влітку, і взимку гори ваблять любителів активного відпочинку. Та саме з приходом зими небезпека тут зростає в рази: це і лавини, і хуртовини, і тумани.
Вже цього року рятувальник неодноразово вирушали в гори в пошуках заблукалих туристів. На жаль, один лижник загинув, ще одного шукали 5 днів і врешті-решт знайшли… живим.
5 днів пошуку, хвилювання, надії та віри в те, що досвічений спортсмен зможе врятуватись. І ось нарешті можна видихнути з полегшенням. Ігор Грищенко – живий! Він зміг протистояти стихії і врятуватись.
Хвилювались за нього не лише рятувальники, які його шукали, а й вся Україна. А він тримався до останнього, намагаючись вижити в екстремальних умовах високогір’я Карпат. Ще 6 січня разом з другом вирушив в гори – покататись поза трасами, та через туман та снігопад чоловіки заблукали. Згодом вони розділились, товариша рятувальники знайшли швидко, А Ігорю довелось поблукати по горах кілька днів. Чоловік розповідає: спершу намагався вийти до водоспаду Шипіт, однак через погану видимість заблукав. Дві доби чоловік шукав бодай якісь позначки, які б могли його зорієнтувати на місцевості. А на третій день знайшов будиночок лісника.
Тим часом протягом 5 днів пошуки не припинялись. До рятувальників долучились лісівники, волонтери, кінологи, навіть підняли в повітря гелікоптер. Тим часом Ігор двічі намагався вийти на зв’язок. Відігрівав телефон, який повністю розрядився. І на щастя, він дивом запрацював.
Лікарі дивуються , як чоловіку вдалось вижити у таких умовах. Адже ті дні на Закарпатті сніжило, температура була -20. А ще лавинонебезпека 3-го рівня. Нині в екстремала обмороження нижніх кінцівок 2-го ступеня.
Зараз «народжений у сорочці» в обласній лікарні. Медики намагаються відновити відморожені пальці ніг за допомогою судинних препаратів. Через деякий час лижника відправлять до Києва. Варто додати, Ігор Грищенко – професійний лижник-тренер, президент асоціації екстремальних видів спорту. І чоловік каже, свою екстрим-кар’єру планує продовжити і надалі, а ще обов’язково повернутися у будиночок, який його врятував, та залишити там деякі речі для інших мандрівників.
Та ця історія зі щасливим закінченням. Кількома днями раніше на цій же Гембі заблукали троє спортсменів-екстремалів. Одного з них знайшли вже без ознак життя.
Рятувальники дають поради, як не потрапити в халепу в горах. Кажуть, обов’язково треба взяти до уваги прогноз погоди, варто порадитись з фахівцями стосовно обраного маршруту, чи дійсно він безпечний. У гірських пошуково-рятувальних відділеннях також треба залишити свої дані та номер мобільного.
Також фахівці не радять ходити в гори самому. Група повинна бути мінімум з чотирьох осіб. Не забувати заряджати свої мобільні телефони, ну і звичайно – термос із гарячим чаєм. Рятувальники можуть дати і слушну пораду стосовно спорядження а також правильного облаштування нічлігу в горах.
Та яку б небезпеку в собі гори не приховували, щороку тисячі лижників, сноубордистів та фрірайдерів їдуть у Карпати, щоб підкоряти гірські схили.
Засніжені гірські вершини щороку приваблюють спортсменів-екстремалів, шукачів пригод та просто охочих помилуватись природою. Гори зачаровують, втім, краса може бути і небезпечна. Та попри усі застороги, любителі гір та адреналіну піднімаються на вершини, шукають та знаходять нові маршрути, і радять іншим не відмовляти собі в задоволенні, ставати на лижі та вирушати в гори.