Медреформу в Міжгірському районі Уляна Супрун навела в приклад всій Україні

Вже понад 80% пацієнтів уклали угоди із сімейними лікарями на Міжгірщині. Район відразу вирвався в лідери за темпами впровадження медичної реформи.

Пан Василь вже не перший у новому році пацієнт, який завітав до Міжгірського центру первинної медико-санітарної допомоги. Та прийшов не через хворобу. Каже, вирішив нарешті обрати собі сімейного лікаря.
Світлана Рубець дільничним лікарем в поліклініці відпрацювала 25 років. Тішиться – зараз усі її пацієнти свого лікаря не змінили. Вже уклала майже 1400 декларацій.

Згідно з основними положеннями медреформи, праця лікарів оплачується залежно від того, чи є у них реальні пацієнти. Тож лікарі Міжгірщини з самого старту медреформи досить активно взялись її впроваджувати. Досить швидко Міжгірщина стала прикладом для інших районів – і не тільки на Закарпатті – у формуванні і функціонуванні первинної ланки медичної допомоги.

З навчанням персоналу проблем не виникало. З обладнанням також. За кошти, виділені завдяки спільному проекту з банком реконструкції та розвитку, за підтримки Закарпатської ОДА, вдалось закупити 7 комп’ютерів та інше обладнання: кардіографи, глюкометри та багато інших приладів. 22 комп’ютери купили за власні кошти за підтримки районної ради.

В.о. міністтра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка відвідала Закарпаття, щоб розповісти про хід медичної реформи, також відзначила Міжгірщину як район – один з лідерів у впровадженні реформи. Уляна Супрун каже: ці кошти не тільки дали змогу забезпечити гідними зарплатами працівників, а і покращити якість надання послуг у сімейних амбулаторіях. Закликає закарпатців і з інших міст укладати договори з сімейниками.

В 2019 році розпочинається і зміни у фінансувані у спеціалізованих медичних закладах. З 1 липня діагностичні тести, аналізи будуть оплачені напряму з центру здоров’я.

І від 1 січня 2020 року фінансування буде проводитись через національну службу здрорв`я вже і на рівні стаціонару. Медичної субвенції не буде, а оплата за послуги буде проводитись лише через національну службу здоров’я. До цього часу усі заклади повинні стати некомерційними закладами і кожен українець буде мати державну страховку.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 1 =