Суперечки через вітряки на Боржаві тривають уже більше року

Близько року на Закарпатті тривають дебати щодо забудови Боржавських полонин. Досі сторони не змогли знайти компроміс. Одні стверджують, що ВЕС зашкодять довкіллю, інші ці твердження називають фейковими

, і кажуть, що ветрові електростанції – це нові інвестиції, створення робочих місць, шанс місцевим громадам заробити кошти, адже на самому туризмі багато не заробиш, тим більше, в нинішніх умовах. Про інвестиції, які райони від них відмовились і чому та хто погодився – далі.

Ще два роки тому турецька корпорація GURIS з намірами встановити вітрову електростанцію звернули увагу на Боржавські полонини. Для реалізації проекта заснували компанію «Атлас Воловець Енерджі». Корпорація досвідчена, на її рахунку 4 побудовані вітрові електростанції, та місцевих екологів їх досвід не переконав. Піддали сумнівам і лояльну оцінку впливу на довкілля, підписану Департаментом екоресурсів Закарпатської ОДА.

Тим часом влада Свалявського та Воловецького районів підтримують проект, очікуючи вигоду і розвиток своїх районів. Більш того, ідея з ВЕС сподобалась і президенту. Зеленський сказав воловчанам, які звернулись до нього з проханням про захист вітряків, що бажання розвивати свій край таким чином – гарне, і він проект підтримає.

Серед позитивних моментів реалізації проекту – це не тільки фінансова складова, але й нові робочі місця, реставрація комунальних закладів і найголовніше – повне оновлення під’їзної дороги до вітрової електростанції.

В екологічному ж плані великою проблемою вітряки не стануть. Депутат Олександр Соломко разом з засновниками та інвесторами запланували втілення в життя тих технологій, які дозволять максимально зберегти природню красу полонин.

Остаточно заявити про один лише позитивний вплив ВЕС на екологію неможливо, та інвестори і районна влада активно співпрацюють і домовляються між собою, щоб вітряні електростанції працювали на благо.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 1 =