Близько року на Закарпатті тривають дебати щодо забудови Боржавських полонин. Досі сторони не змогли знайти компроміс. Одні стверджують, що ВЕС зашкодять довкіллю, інші ці твердження називають фейковими
, і кажуть, що ветрові електростанції – це нові інвестиції, створення робочих місць, шанс місцевим громадам заробити кошти, адже на самому туризмі багато не заробиш, тим більше, в нинішніх умовах. Про інвестиції, які райони від них відмовились і чому та хто погодився – далі.
Ще два роки тому турецька корпорація GURIS з намірами встановити вітрову електростанцію звернули увагу на Боржавські полонини. Для реалізації проекта заснували компанію «Атлас Воловець Енерджі». Корпорація досвідчена, на її рахунку 4 побудовані вітрові електростанції, та місцевих екологів їх досвід не переконав. Піддали сумнівам і лояльну оцінку впливу на довкілля, підписану Департаментом екоресурсів Закарпатської ОДА.
Тим часом влада Свалявського та Воловецького районів підтримують проект, очікуючи вигоду і розвиток своїх районів. Більш того, ідея з ВЕС сподобалась і президенту. Зеленський сказав воловчанам, які звернулись до нього з проханням про захист вітряків, що бажання розвивати свій край таким чином – гарне, і він проект підтримає.
Серед позитивних моментів реалізації проекту – це не тільки фінансова складова, але й нові робочі місця, реставрація комунальних закладів і найголовніше – повне оновлення під’їзної дороги до вітрової електростанції.
В екологічному ж плані великою проблемою вітряки не стануть. Депутат Олександр Соломко разом з засновниками та інвесторами запланували втілення в життя тих технологій, які дозволять максимально зберегти природню красу полонин.
Остаточно заявити про один лише позитивний вплив ВЕС на екологію неможливо, та інвестори і районна влада активно співпрацюють і домовляються між собою, щоб вітряні електростанції працювали на благо.