Громади Тячівщини відстають у розвитку через гальмування в децентралізації

Закарпаття донедавна було у аутсайдерах децентралізаційної реформи. У краї – найменше ОТГ, а Перспективний план затвердили лише у жовтні цього року після зміни керівництва області.

Село Красна – гірський населений пункт на Тячівщини, де проживає понад 3 тисячі осіб у 820 дворогосподарств. Село, які і більшість у краї – дотаційне.

Пропозиція об’єднатися з селищем Дубове поступила жителям села Красна ще на початку децентралізаційної реформи – у 2015 році. Після громадських обговорень депутати сільської ради прийняли рішення і дали згоду на об’єднання.

Тутешні розуміють, що за цей час втратили чимало можливостей розбудови села, адже бачать, як розвиваються дві ОТГ – Вільховецька та Тячівська, які у районі були створені найперші.

Така ж ситуація і з іншими потенційними громадами Тячівщини. Гальмування владою процесу об’єднання відкинуло їх у розвитку. Тепер залишається готуватися до виборів у 2020 році і наздоганяти інші ОТГ краю, які вже досягли певних успіхів.

9 на Тячівщині, а у Закарпатті загалом 60 ОТГ – передбачені у Перспективному плані краю. Проте це ще не остаточний варіант – можливі зміни.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven + fourteen =